Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrała z PFN. Mamy komentarz ratusza

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy oddalił wniosek prezydent stolicy, dotyczący darowizny PFN na realizację kampanii "Sprawiedliwe Sądy" - informuje Polska Fundacja Narodowa. Sąd "uznał zaangażowanie PFN w ten projekt za zgodne z prawem oraz celami statutowymi Fundacji".

Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrała z PFN. Mamy komentarz ratuszaŹródło: PAP
d19sd4h
d19sd4h

4 czerwca sąd orzekł, że kampania "Sprawiedliwe Sądy" uzyskała wsparcie finansowe PFN zgodnie z przepisami prawa i statutem oraz celem, w jakim Fundacja została powołana. Jak wynika z oświadczenia Fundacji, koszt kampanii nie przekroczył kwoty 9.000.000 złotych a ekwiwalent medialny był trzykrotnie wyższy.

- Jedną z idei kampanii, która naszym zdaniem przebiła się w opinii publicznej, było przekonanie społeczeństwa europejskiego oraz międzynarodowej opinii publicznej, iż każda władza powinna podlegać weryfikacji w ramach wyborów demokratycznych, zaś wybór składu władzy przez członków tej samej władzy jest błędnym rozwiązaniem mogącym skutkować nieprawidłowościami - powiedział po decyzji sądu prezes Fundacji Cezary Jurkiewicz w rozmowie z wPolityce.pl.

Jak wynika z oświadczenia PFN, prezydent stolicy nie wskazała żadnych konkretnych przejawów działalności fundacji, które miałyby być sprzeczne z prawem. Nie został też wskazany żaden przepis prawa, z którym działalność Fundacji miałaby być sprzeczna.

Wirtualna Polska poprosiła stołeczny ratusz o komentarz w tej sprawie. - Czekamy na pisemne uzasadnienie. Będziemy na pewno odwoływać się od tej decyzji - powiedział Bartosz Milczarczyk rzecznik prasowy UM Warszawa.

d19sd4h

Przypomnijmy: latem 2017 roku Polska Fundacja Narodowa finansowa z pieniędzy spółek Skarbu Państwa przygotowała kampanię billboardową. Nie tylko w stolicy, ale w całej Polsce zawisły czarno-białe plakaty, które miały tłumaczyć, dlaczego reforma sądów jest kluczowa. Pod koniec września prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przeanalizowała działania fundacji i chciała sprawdzić, czy działa ona zgodnie z prawem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wPolityce.pl/WP

d19sd4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19sd4h