Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz vs Jacek Sasin. Będzie debata prezydencka

Miałaby się ona odbyć w piątek

Hanna Gronkiewicz-Waltz vs Jacek Sasin. Będzie debata prezydencka
d3zhjlz
d3zhjlz

Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi w walce o fotel prezydenta stolicy Jackowi Sasinowi z PiS, by w piątek spotkali się na debacie wyborczej, poświęconej m.in. przyszłości Warszawy oraz wykorzystaniu funduszy europejskich. Walcząca o reelekcję prezydent Warszawy zapewniła na wtorkowej konferencji prasowej, że chce spotkać się z Sasinem na debacie "rzetelnej i spokojnej".

Dlatego zapraszam go na debatę o przyszłości Warszawy - w szczególności pod kątem, ale nie tylko - przyszłości związanej z miejscem Polski w Europie, miejscem Warszawy jako stolicy Polski w Europie w związku z przyszłą perspektywą budżetową i sposobem wykorzystania funduszy europejskich - mówi PAP Gronkiewicz-Waltz.

Jacek Sasin z kolei twierdzi, że jedna debata to za mało i chciałby się spotkać z Hanną Gronkiewicz-Waltz na przynajmniej trzech. Będę namawiał panią prezydent, żebyśmy nie ograniczali się tylko do jednej debaty - powiedział Sasin we wczorajszym programie "Tak jest". Zaznaczył także, że podczas debat chciałby wytłumaczyć jej sens swojej propozycji bezpłatnej komunikacji miejskiej w stolicy dla osób płacących tutaj podatki.

d3zhjlz

Druga tura wyborów ma odbyć się 30 listopada. Jak podała PKW, po podliczeniu 92,78 proc. protokołów w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała w wyborach na prezydenta stolicy 47,16 proc. głosów, a Jacek Sasin - 27,75 proc. Trzeci wynik uzyskał Piotr Guział - 8,57 proc. Na razie na nie ma oficjalnych danych dotyczących tego, wygrał wybory do rady miasta i rad dzielnic, bo zawiódł system informatyczny PKW.

d3zhjlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhjlz