Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygra wybory po raz trzeci?

Obecna prezydent "nie wyklucza" ponownego kandydowania na najważniejsze stanowisko w stolicy. Chce być jak Michael Bloomberg!

Share
Hanna Gronkiewicz-Waltz wygra wybory po raz trzeci?
d43nyee

* Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyklucza ponownego kandydowania na prezydenta w stolicy*. Dziś, w radiowej Jedynce zapowiedziała, że bierze pod uwagę taką ewentualność.

Jesienią tego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Hanna Gronkiewicz-Waltz poważnie myśli o starcie. Nie bez powodu - obecna prezydent uzasadnia swoją decyzję głosami wsparcia po ostatnim referendum w sprawie jej odwołania. Jak mówiła, wcześniej takiego wsparcia nie doświadczała.****

Ponadto, wzorem Michaela Bloomberga (legendarnego burmistrza Nowym Jorku), Gronkiewicz-Waltz, chce rządzić Warszawą przez trzy kadencje. Dlaczego? W tym czasie będzie chciała między innymi rozpocząć budowę kolejnych odcinków II linii warszawskiego metra, a także zbudować nowe żłobki i przedszkola. W kontynuacji drugiej linii pani prezydent Warszawy widzi rolę miastotwórczą. Przypomniała, że otwarte za jej kadencji cztery ostatnie stacje pierwszej linii metra zmieniły Żoliborz i Bielany. Tak samo ma być z drugą linią i warszawską Pragą.

d43nyee

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała też, że że centralny odcinek II linii metra uda się otworzyć do końca września tego roku, (czyli przed wyborami), choć zawsze mogą zdarzyć się jeszcze przed wyborami samorządowymi. Wiele jednak będzie zależało od terminu odbiorów nowych stacji.

Prezydent ma sporą szansę na ponowny wybór. Przy okazji referendum w sprawie odwołania warszawiakom zadano pytanie: Na kogo zagłosował(a)by Pan(i) dziś w wyborach na prezydenta Warszawy.

Aż 30 procent badanych zadeklarowało, że w wyborach zagłosowałoby na obecną Prezydent Warszawy . Na drugim miejscu (22 procent głosów) uplasował się Ryszard Kalisz (kandydat stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska), a na trzecim - Piotr Gliński (12 procent głosów). Czwarte miejsce przypadło obecnemu burmistrzowi Ursynowa Piotrowi Guziałowi . Na piątym miejscu znalazł się Marek Balicki (SLD) - otrzymał 5 procent poparcia ankietowanych. Ludwik Dorn (kandydat Solidarnej Polski)
zdobył 2 proc. poparcia. Tyle samo - Przemysław Wipler (kandydat Republikanów). Również 2 proc. badanych wybrało opcję „inny kandydat”.

Pani prezydent rządzi Warszawą od 2006 roku. *Dostanie Wasz głos? A może jest lepszy kandydat? *

d43nyee
d43nyee

Podziel się opinią

Share
d43nyee
d43nyee