Trwa ładowanie...
holderName

Heroina w walizkach na lotnisku w Warszawie. Celnicy udaremnili przemyt

Celnicy przeszkodzili w przemycie narkotyków na warszawskim lotnisku Chopina. Zatrzymano dwie kobiety. Za przemyt 8,5 kg narkotyków grozi im kara do 15 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Celnicy udaremnili przemyt 8,5 kg heroiny i zatrzymali dwie kobiety na lotnisku Chopina
Warszawa. Celnicy udaremnili przemyt 8,5 kg heroiny i zatrzymali dwie kobiety na lotnisku Chopina (KAS, Fot: Krajowa Administracja Skarbowa)
holderName

Heroina, którą przewoziły kobiety, jest warta ponad 1,7 mln zł. Zatrzymane to dwie podróżne – jedna to obywatelka Holandii i druga Wielkiej Brytanii Kobiety przyleciały do Warszawy z Johannesburga, różnymi rejsami, w odstępie trzech dni.

Pierwsza z nich wysiadła z samolotu 3 października, druga przyleciała do Warszawy 6 października. Według celników, żadna z kobiet nie potrafiła wyjaśnić, co robiła podczas pobytu w RPA ani dlaczego wracają do swoich ojczyzn właśnie przez Warszawę.

To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy przeprowadzili kontrolę walizek.

holderName

- Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego – podała Krajowa Administracja Skarbowa w komunikacie.

Badania potwierdziły, że w obu walizkach była heroina. Holenderka próbowała przemycić w podwójnym dnie walizki ponad 5 kilogramów heroiny, a obywatelka Wielkiej Brytanii miała w walizce prawie 3,5 kilogramów narkotyków.

Po przesłuchaniu w prokuraturze kobiety trafiły do aresztu na trzy miesiące. Sprawą przemytu narkotyków zajmuje się Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

To kolejne w tym roku udaremnione próby przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. W czerwcu bieżącego roku mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny, miesiąc później ponad 5 kg heroiny ukryła w walizce obywatelka Hiszpanii.

holderName

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zandberg pod debacie w TVN24: zabrakło liderów KO i PiS

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName