Trwa ładowanie...

Historyczne trasy treningowe przed Biegiem Powstania Warszawskiego

27 lipca w Warszawie odbędzie się 23. edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Przed tym wydarzeniem opracowano dla biegaczy cykl historycznych treningów

Share
Historyczne trasy treningowe przed Biegiem Powstania Warszawskiego
dwztipd

Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego i portalem Polska Biega przygotowali dla biegaczy* trzy historyczne treningi biegowe, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego*.

Naszym założeniem, podobnie jak i naszych partnerów jest nie tylko przyczyniać się do popularyzacji biegania, ale szczególny nacisk kładziemy na edukację. Tym razem zaproponowaliśmy formę poznawania historii w trakcie samego biegania – mówi Marcin Kuriata z WOSiR.

Dużym wyróżnikiem treningów będzie uczestnictwo trenera, który przeprowadzi krótką rozgrzewkę i przewodnika z Muzeum Powstania Warszawskiego, który opowie o mijanych na trasie miejscach związanych z historią walk powstańczych.

dwztipd

Trasy i terminy treningów ****

Trening 9 lipca, godz. 19.00 (Muranów-Cytadela)

Pierwszy z treningów odbędzie się 9 lipca. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to pomnik Umschlagplatz przy ul. Stawki. Potem uczestnicy pobiegną w kierunku pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie u zbiegu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż Członków Tajnego Rządu z powstania styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.

Trening 16 lipca, godz. 19.00 (Praga)

dwztipd

Tym razem trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem i przewodnikiem odbędzie się przy pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier u zbiegu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, ogród zoologiczny, most Gdański i zakończenie treningu na skwerze im. ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież”, „Andrzej”.

Trening 23 lipca, godz. 19.00 (Śródmieście)

Ostania trasa wprowadzająca biegaczy w wyższy poziom wytrzymałości i wiedzy o Powstaniu Warszawskim będzie miała swój początek przed kościołem Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej (tu spotykamy się z przewodnikiem i trenerem). Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to gmach PWPW przy ul. Sanguszki, Dom Schichta przy ul. Nowy Zjazd 1, skarpa na wysokości Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator niosącego pomoc powstańczej Warszawie przy ul. Miodowej.

dwztipd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwztipd
dwztipd