Trwa ładowanie...
d3b5np2

Historyczny rekord na Lotnisku Chopina. Czekają na 11 mln 111 tys. 111 pasażera

W tym roku warszawski port może pochwalić się rekordową liczbą odprawionych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historyczny rekord na Lotnisku Chopina. Czekają na 11 mln 111 tys. 111 pasażera
d3b5np2

Na Lotnisku Chopina wszyscy przygotowują się na przywitanie 11 mln 111 tys. 111 pasażera. Szczęściarz ma przylecieć we wtorek około godz. 11.00. W tym roku warszawski port może pochwalić się rekordową liczbą odprawionych.

Tegoroczne wyniki wskazywały coraz to wyższe wzrosty liczby podróżnych korzystających z portu Okęcie. Statystyki za listopad br. pokazują, że z usług portu na Okęciu skorzystało około 777 tys. pasażerów czyli o ponad 4 proc. więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wystarczy stwierdzić, że od początku 2015 do listopada Lotnisko Chopina obsłużyło niemal taką samą ilość podróżnych, jak w całym 2014 roku.

Duże wzrosty widać, jeśli chodzi o ruch międzynarodowy (o 7,5 proc.), a spadek port odnotował z kolei w ruchu krajowym (o 3,5 proc.). Lotnisko Chopina poinformowało również, że zmalała liczba pasażerskich operacji lotniczych dla tzw. przewoźników niskokosztowych, a to oznacza iż stali się oni bardziej efektywni w obszarze lotów.

d3b5np2

- Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc wzrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy poziom 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Przeczytaj też: Studencki pomysł na błyskawiczne zbadanie grup krwi

d3b5np2

Podziel się opinią

Share
d3b5np2
d3b5np2