Trwa ładowanie...

Holender usiłował wwieźć do Polski khat!

O losie 28-letniego mężczyzny zadecyduje teraz sąd

Holender usiłował wwieźć do Polski khat!
d2ddvn4

Policjanci z Lotniska Chopina wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali obywatela Holandii, który podejrzewany jest o przywóz do naszego kraju ponad 30 kilogramów roślin o nazwie khat. Wwożenie tej rośliny do naszego kraju, w świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione. Mundurowi z komisariatu na Lotnisku Chopina zatrzymali w tej sprawie 28-letniego obywatela Holandii. O jego losie zadecyduje sąd.

Khat to wysoki krzew z wiecznie zielonymi, niewielkimi liśćmi. Liście tej rośliny od wieków używa się do obrzędów rytualnych. Mogą być one przyrządzane na wiele sposobów, ale najczęściej są żute. Mają działanie nie tylko pobudzające m. in. przyspiesza akcję serca, stymuluje mechanizmy psychofizyczne, ale są również lekko halucynogenne i w przypadku regularnego spożywania uzależniają. Działanie jego można porównać do działania amfetaminy. Przedawkowanie wywołuje reakcje przewodu pokarmowego oraz objawy takie jak przy zatruciu alkoholem. Może powodować zaburzenia psychiczne.

W tym roku to pierwsze wykrycie catha edulis na warszawskim lotnisku. Celnicy zatrzymali w 2014 w sumie 110 kg liści tej narkotycznej rośliny. Jednak przemyt tej rośliny zdarza się dość rzadko. Wcześniej wykrycie miało miejsce w 2011 roku, wtedy mazowiecka Służba Celna zatrzymała ponad 43 kg narkotyku. W Polsce nie jest on popularny ze względu na szybkie psucie się liści.

d2ddvn4
d2ddvn4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ddvn4