Trwa ładowanie...
d1vaa47

Hołownia, Dehnel, Tymański, Kulka i inni zaprotestują dziś przed Pałacem Prezydenckim

O 18:00 pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się protest "3xVETO - Pod Pałacem Prezydenckim bez partyjnych liderów!".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hołownia, Dehnel, Tymański, Kulka i inni zaprotestują dziś przed Pałacem Prezydenckim
d1vaa47

Od tygodnia w całej Polsce trwają manifestacje przeciwko reformie sądownictwa. Mimo że prezydent zawetował dzisiaj ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, na ulicach Warszawy nie zabraknie protestujących.

O 18:00 pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się protest "3xVETO - Pod Pałacem Prezydenckim bez partyjnych liderów!". "Spotykamy się mimo podwójnego weta” – napisali organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku. Jest to inicjatywa zwykłych obywateli bez liderów partii politycznych. "Jesteśmy za utrzymaniem trójpodziału władzy i będziemy stać na straży praworządności” – informują organizatorzy. Poparcia tej inicjatywie udzieliło Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka. Udział w proteście wezmą m.in. pisarz Jacek Dehnel, łączniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, Szymon Hołownia, Gaba Kulka, Tymon Tymański i Krystyna Janda.

Chwilę wcześniej o 17:20 również przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano demonstrację "Zielony blok”. Jego organizatorzy sprzeciwiają "ograniczaniu niezależności sądów i są wrażliwi na kwestie ekologiczne i dotyczące zwierząt”.

d1vaa47

W tym samym miejscu o 18:00 odbędzie się nietypowy protest "3xVeto - Sekcja Baniek Mydlanych”. Protestujący przyniosą ze sobą bańki mydlane i będą je puszczać "ponad głowami zgromadzonych”.

Swoją obecność potwierdzili również działacze "Alternatyw 5". "Ruszamy na imprezę pod pałacem, zachowując zdrowy dystans od polityków i podobnych wykwitów naszego życia politycznego. Wszystko po to żeby mieć szansę, bez niestrawności, zaprotestować przeciw skandalicznym i po prostu niebezpiecznym zmianom w prawie” – czytamy w wydarzeniu "Nasze wyjście pod pałac”.

Przeczytaj też: Protesty przed siedzibą PiS w Warszawie. Policja wyniosła kobietę poruszającą się o kulach

d1vaa47

Podziel się opinią

Share

d1vaa47

d1vaa47