Trwa ładowanie...
d2amprw

Hotel Forum ma 40 lat! [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hotel Forum ma 40 lat! [ZDJĘCIA]
d2amprw

Hotel Forum był jednym z pierwszych wysokościowców, jakie postawiono w Warszawie - drugim po Pałacu Kultury i Nauki budynkiem, który przekroczył wysokość 100 metrów. Od budowy Forum minęło już 40 lat!

Czytaj również: Dworzec Centralny ma 38 lat! [CIEKAWE ZDJĘCIA]

Budynek zbudowali w Warszawie Szwedzi - a konkretnie firma Skanska Cementgjuteriet. Budynek zbudowano dla polskiego biura podróży Orbis na podstawie umowy podpisanej w grudniu 1971 roku. Budynek ma 33 piętra, jednak nie ma w nim poziomu 13. Hotel otwarto oficjalnie 24 stycznia 1974 r.

d2amprw

Forum był w ówczesnej Polsce najnowocześniejszym obiektem tego typu. Wyposażony był w 752 pokoje, które mogły przyjąć w sumie 1386 gości, klimatyzację, restaurację, kawiarnie, koktajlbar, a także salę bankietową na 1000 osób. W hotelu nocowała m.in. znany zespół ze Szwecji ABBA.

Hotel po objęciu większościowych udziałów Orbisu przez grupę hotelową Accor, zmienił nazwę z Forum na Novotel. Pod taką własnie nazwą hotel funkcjonuje od 2002 roku. W latach 2004-2005 przeszedł gruntowną modernizację - m.in. zmieniono kolor elewacji z żółtej na szarą, przeniesiono wejście główne z zaplecza hotelu przy Nowogrodzkiej na jego front od strony * ul. Marszałkowskiej 94/98*. Obecnie hotel ma standard czterogwiazdkowy.

Czytaj również: Czy pod Pałacem Kultury i Nauki mieści się schron przeciwatomowy?

Podziel się opinią

Share

d2amprw

d2amprw
d2amprw