Trwa ładowanie...

II linia metra przewiozła już 7,6 mln pasażerów

Coraz częściej korzystamy z łącznika na Świętokrzyskiej

II linia metra przewiozła już 7,6 mln pasażerów
d44neoi

W niecałe trzy miesiące funkcjonowania I I druga linia metra przewiozła już ponad 7,6 mln pasażerów. Z nowej nitki podziemnej kolejki codziennie korzysta 100 tysięcy warszawiaków.

Jak poinformował WawaLove.pl Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, liczba pasażerów ustabilizowała się, a najwięcej pasażerów w zeszłym tygodniu przewieziono w środę 27 maja. Na Stadionie Narodowym odbywał się wówczas mecz finałowy Ligi Europy. Do metra wsiadło wtedy prawie 130 tys. pasażerów.*__*

Najbardziej popularną stacją (według danych z bramek przejściowych) jest C-15, czyli Dworzec Wileński. Korzysta z niej od 27 do nawet 30 tys. osób dziennie. Na kolejnych pozycjach znalazły się stacje Rondo Daszyńskiego i Świętokrzyska. Czwartą pozycję zajmuje Nowy Świat-Uniwersytet.

d44neoi

- Coraz popularniejsze są też przesiadki pomiędzy liniami na stacji Świętokrzyska - mówi WawaLove.pl rzecznik ZTM. Liczba przesiadających się stale wzrasta, a według ostatnich pomiarów ZTM z czwartku 21 maja br. w godz. 6.00-22.00, liczba osób korzystających z łącznika przesiadkowego wyniosła prawie 42 tys. - Odnotowaliśmy spory skok, bowiem we wcześniejszych miesiącach było to 33-36 tys. podróżnych - dodaje rzecznik ZTM.

* II linia metra liczy obecnie siedem stacji*. Do 2019 roku mają powstać po trzy stację w kierunku zachodnim i wschodnio-północnym. Na Woli nowymi przystankami będą Wolska, Moczydło i Księcia Janusza, a na Targówku Szwedzka, Targówek I i Targówek II.

Do 2022 roku ma powstać jeszcze pięć stacji. Wola Park i Powstańców Śląskich na Woli/Bemowie oraz Zacisze, Kondratowicza i Bródno na Targówku. W planach i odległej przyszłości są stacje Lazurowa, Chrzanów i Karolin na Bemowie oraz odcinek wschodnio-południowy, który będzie składał się z sześciu przystanków: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Fieldorfa i Gocław oraz stacji postojowo-technicznej Kozia Górka.

d44neoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44neoi