ycipk-203bjn

Ile zarabia motorniczy. W Warszawie całkiem dużo. "Dostają już tyle, co wiceminister"

Nawet 6,5 tys. zł może zarobić motorniczy w Tramwajach Warszawskich. Chętnych do pracy jednak nie ma. Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie.
W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie. (Mateusz Grochocki/East News, Fot: Mateusz Grochocki/East News)
ycipk-203bjn

Radni komisji infrastruktury przyjrzeli się sytuacji w miejskiej spółce Tramwaje Warszawskie – pisze "Gazeta Wyborcza". Wysokość zarobków motorniczych ujawnił podczas posiedzenia prezes Wojciech Bartelski.

Czytaj: CBA sprawdzi przetarg na warszawskie tramwaje

Ile zarabia motorniczy? Z podanych przez Bartelskiego informacji wynika, że kierujący tramwajem w stolicy może liczyć na 5,5 tys. zł brutto wynagrodzenia zasadniczego. Do tego 500 zł premii za punktualność oraz inne dodatki. W sumie, jak pisze "Wyborcza", zarobki mogą sięgnąć 6,5 tys. zł.

ycipk-203bjn

W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie. Mimo wydawałoby się atrakcyjnych zarobków, chętnych do pracy brakuje.

Podatki w ostrzejszej wersji

Wymagania są wysokie, warunki trudne, sito gęste, rynek pracy trudny, więc motorniczowie rezygnują z tej ciężkiej pracy – wyjaśnił na łamach gazety prezes Bartelski.

ycipk-203bjn

Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kazimierczak. "Brawo polska klasa polityczna! Motorniczy zarabia już tyle co wiceminister! I będą podwyżki bo nie ma chętnych! Na motorniczego oczywiście" – napisał.

Czytaj także: Pesa walczy o wielkie zamówienie. Przegrała w przetargu, składa odwołanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-203bjn
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-203bjn

ycipk-203bjn
ycipk-203bjn