Trwa ładowanie...
d14wxpp

IMGiW ostrzega przed silnym mrozem. "Na Mazowszu alert pierwszego stopnia"

Będzie on obowiązywał co najmniej do 4 stycznia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGiW ostrzega przed silnym mrozem. "Na Mazowszu alert pierwszego stopnia"
d14wxpp

W ostatnich dniach w Warszawie obserwujemy wyraźny spadek temperatury, co przekłada się nie tylko na bardziej odczuwalny chłód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał bowiem ostrzeżenia aż dla dziesięciu województw, w tym również Mazowsza.

Oznacza to, że niskie temperatury mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. W niedzielę termometry mogą wskazać najwyżej -8 st. C. A niewykluczone, że będzie jednak chłodniej. Dlatego warto pamiętać np. o osobach bezdomnych, które w tych dniach mogą potrzebować pomocy. Aby zapobiec potencjalnym wychłodzeniom czy zamarznięciom, każdy przypadek należy zgłaszać do straży miejskiej pod nr: 986.

Alert pierwszego stopnia mówi o "wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

d14wxpp

Przeczytajcie też: Nowe wyposażenie placu zabaw na Ursynowie. "Urządzenie służy integracji"

d14wxpp

Podziel się opinią

Share
d14wxpp
d14wxpp