Trwa ładowanie...
d387zvz

IMGW: "Zawieje i zamiecie snieżne". ZTM: "Opóźnienia nawet do 40 minut"

Na warszawskie ulice wyjechały miejskie posypywarki
Share
IMGW: "Zawieje i zamiecie snieżne". ZTM: "Opóźnienia nawet do 40 minut"
d387zvz

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa zachodnia znajdzie się w ten weekend w zasięgu wyżu znad Hiszpanii. Jednak z północy zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Oznacza to m.in., że w Warszawie w sobotę będzie duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie -3 st. Wiatr ma być
słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Początkowo będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe opady śniegu. Temperatura minimalna -9 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże opady śniegu. Temperatura maksymalna ma wynieść -4 st. Ciśnienie w sobotę w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

ZOM ruszył w miasto

d387zvz

W związku z nagłymi, dzisiejszymi opadami, w miasto wyjechały po południu 42 posypywarki. Pojawiły się m.in. na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych (m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa). Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godz. 17:45 i mają potrwać blisko dwie godziny.

- Zarząd Oczyszczania Miasta całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody - poinformowała WawaLove.pl Zofia Kłyk z Zarządu Oczyszczania Miasta. - W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością - dodaje rzeczniczka ZOM-u. Wieczorem Zarząd poinformował, że w miasto wyjechały wszystkie pojazdy.

Problemy na drogach

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, podobnie pasażerowie komunikacji miejskiej. - W związku z dużym natężeniem ruchu i trudnymi warunkami atmosferycznymi, w całej aglomeracji warszawskiej i okolicach występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - poinformował ZTM . Kursowanie autobusów odbywa się z opóźnieniami (dotyczy szczególnie linii strefowych). Opóźnienia tych linii mogą nawet wynosić 40 min. W związku z zatorami drogowymi na przejazdach tramwajowych oraz śliskimi szynami występują opóźnienia w kursowaniu linii tramwajowych. Dotyczy szczególnie linii kursujących ciągiem Al. Jerozolimskich. Opóźnienia wynoszą ok. 10-15 min. W korku m.in. utknęło 30 autobusów, które nie mogły podjechać ul.Belwederską

d387zvz

Paraliż koło łazienek królewskich kierownicy wypuszczają ludzi w połowie trasy

— Jacek XaneX Olejnik (@Jacek_Olejnik)

A to już plac Zbawiciela

Zima w mieście. Warszawa, pl.Zbawiciela

— Adam Drygalski (@AdamDrygalski)

W jednym z parków

d387zvz

Eventually the snow arrived in

— Enrico Colautti (@Coen2009)

Źródło: PAP/ZOM

Przeczytajcie też: Warszawa powie NIE cyrkom ze zwierzętami. "Decyzja już w przyszłym*tygodniu"*

d387zvz

Podziel się opinią

Share
d387zvz
d387zvz