Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
31-10-2012 12:53

Imieniny ulicy 11 listopada

Najpopularniejsze praskie podwórko zaprasza na swoje święto

Imieniny ulicy 11 listopada
d2ve3lg
d2ve3lg

11 Listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale również imieniny ulicy, która właśnie na cześć niepodległości otrzymała swą nazwę. Tak się złożyło, że przy tej ulicy znalazło swoje miejsce najbardziej znane praskie zagłębie kulturalno-imprezowe. W tym momencie na podwórku znajdują się kluby: Hydrozagadka, Skład Butelek, Saturator i nowootwarta kawiarnia Chmury, a także Teatr Academia oraz Hostel Fabryka. Jak co roku miejsca te łączą siły, by wyprawić huczną imprezą imieninową.

Każdy z klubów przygotował na tę okazję coś specjalnego. 10 listopada odbędą się tu koncerty, wstęp na większość z nich będzie darmowy. W Chmurach zagra zespół tres b , a na afterparty "Piosenka jest dobra na wszystko". Skład Butelek przygotował koncert Mai Kleszcz i IncarNations , a na afterparty "słowiańska dyskoteka" czyli Dj. Wojcio i jego "Front Wschodni". 9 listopada Hydrozagadka zaś zaprasza na koncert Meli Koteluk , zaś 10 listopada na swoją flagową imprezę Total Oldschool Party. W Saturatorze w piątek bawimy się na imprezie "Electrotherapy 33" , a w sobotę czeka na nas impreza na dwóch poziomach : koncerty grup Noodle, Mniejsze Zło, Red Room oraz Utrata Skład.

Nie zabraknie też elementów historycznych. 11 listopada o godzinie 15 przewodnik miejski Piotr Wierzbicki zaprasza na spotkanie z historią i współczesnością ulicy 11 Listopada. Na początku odbędzie się 50-minutowy spacer po ulicy, a następnie udamy się do klubu „Chmury” na podwórku przy 11 Listopada 22 na pokaz starych zdjęć i rycin Nowej Pragi oraz prelekcję na temat historii dzielnicy. Dowiemy się m.in. jak wcześniej nazywała się ul. 11 Listopada i jak potocznie nazywali ją mieszkańcy, gdzie stoi transformator kioskowy i komu zawdzięczamy kształt podwórka w obecnym centrum klubowym pod numerem 22. Zbiórka o godz. 15.00 na rogu ul. 11 Listopada i Szwedzkiej.

Imieniny ulicy 11 listopada,

9-10-11 listopada 2012

d2ve3lg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ve3lg