Trwa ładowanie...
zarobki
Tomasz Jakubowski
26-09-2014 12:22

Imponujące zarobki w Warszawie

W branży telekomunikacyjnej w stolicy zarobki co czwartego zatrudnionego przekraczają 13 000 zł miesięcznie. Co więcej, wynagrodzenia warszawiaków w telekomunikacji były wyższe niż w IT!

Share
Imponujące zarobki w Warszawie
d1upkfw

IT i telekomunikacja były w 2013 roku najlepiej wynagradzanymi branżami. Co drugi zatrudniony w technologiach informatycznych zarabiał powyżej 6 tys. zł, a w branży telekomunikacyjnej 5 600 zł - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak z 2013 roku. To jednak dane dla całej Polski. Zdecydowanie wyższe stawki otrzymują warszawiacy.

Co drugi pracownik IT zarabiał w Warszawie powyżej 7 500 zł, natomiast wynagrodzenia 25% przekraczały - uwaga - 11111 zł miesięcznie. Z kolei połowa zatrudnionych w telekomunikacji zarabiała więcej niż 8 000 zł. Pensje co czwartego pracownika stolicy w tej branży były wyższe niż 13 000 zł brutto.

Zarobki pracujących w stolicy znacznie przewyższały wynagrodzenia pracowników w pozostałej części kraju. Mediana wynagrodzeń w całej Polsce z wyłączeniem Warszawy wynosiła 5 600 zł brutto dla IT. Co czwarty pracownik tej branży zarabiał więcej niż 8 500 zł . W przypadku zatrudnionych w telekomunikacji zarobki co drugiego z nich były większe niż 4 540 zł miesięcznie, zaś jedna czwarta zarabiała więcej niż 7500 zł . Warto zauważyć, że w przypadku wynagrodzeń liczonych dla całego kraju z wyłączeniem stolicy zarobki w informatyce były wyższe niż w telekomunikacji. W samej Warszawie sytuacja była odwrotna.
Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń .

d1upkfw
d1upkfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1upkfw
d1upkfw