Trwa ładowanie...

Impuls pobił rekord prędkości

Niebawem pociągi trafią do stolicy.

Share
Impuls pobił rekord prędkości
d1foapm

W nocy 29 sierpnia Impuls, wyprodukowany przez NEWAG S.A. dla Kolei Mazowieckich, pobił rekord prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej. Pojazd 45WE Impuls jest najszybszym pojazdem skonstruowanym i wyprodukowanym w Polsce.

Podczas testów zweryfikowane zostały parametry pracy głównych komponentów takich jak: wózki (układ biegowy), układ napędowy, układ hamulcowy, oraz współpraca odbieraków prądu z siecią trakcyjną. Otrzymane wyniki potwierdziły wcześniej wykonane symulacje numeryczne.****

d1foapm

Pojazd, który pobił rekord prędkości to Impuls nr 10 z 12, które zgodnie z umową ma dostarczyć nam NEWAG S.A. - Jestem dumny, że dokonali tego nasi maszyniści, a producentowi gratuluję wykonania pojazdu tak wysokiej jakości – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

Pojazd 45 WE nr 10 wyprodukowany dla KM to najszybszy pociąg w całości skonstruowany w Polsce. Rekord prędkości pobił na torach pomiędzy górą Włodawską a Psarami. Za sterami zasiedli maszyniści Kolei Mazowieckich.

- Pociąg zachowywał się bardzo dobrze. Płynnie przyspieszał do prędkości 220 plus i mógłby pojechać więcej, gdybyśmy mieli odpowiednią zgodę Instytutu Kolejnictwa – mówi Andrzej Markowski, maszynista - instruktor w Kolejach Mazowieckich. - Warto podkreślić, że prowadzi się bardzo intuicyjnie, jest prosty w obsłudze - dodał.

Testowany pojazd typu Impuls spełnia najnowsze wymagania i dzięki temu gwarantuje bezpieczeństwo, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Wysoki komfort podróży oraz poziom bezpieczeństwa przy prędkości 200 km/h jest zapewniony dzięki wykorzystaniu wózków zaprojektowanych zgodnie z najnowszym TSI LOC & PASS oraz stosownymi normami. Jest to pierwszy polski pojazd spełniający najnowsze restrykcyjne dyrektywy unijne wprowadzone w 2014 roku.

d1foapm

- Impuls 45WE wyprodukowany dla Kolei Mazowieckich jest jedynym pojazdem w Polsce posiadającym pełne TSI, jednym z niewielu w Europie, który spełnia najnowsze wymagania unijne – powiedział Maciej Duczyński, Wiceprezes Zarządu NEWAG S.A. – Jest to dowód na to, że nasz młody zespół, jeżeli będzie takie zamówienie, jest w stanie zaprojektować wysokiej jakości pojazd dużych prędkości – dodał.

d1foapm

Podziel się opinią

Share
d1foapm
d1foapm