Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja

Jak podają funkcjonariusze, uszkodzono zamki i naruszono mir domowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja

Przed meczetem przy Wiertniczej doszło do utarczki słownej pomiędzy dwoma grupami. Interweniowała policja. Jak udało się dowiedzieć WawaLove.pl, powodem sporu mają być roszczenia majątkowe grupy muzułmańskiej z Białegostoku.

O incydencie przed meczetem przy ulicy Wiertnieczej poinformował dziennikarz Witold Gadowski na Twitterze. Według niego miało dojść do bijatyki pomiędzy dwoma frakcjami. - Szef Muzułmańskiego Związku Religijnego chciał przejąć meczet - podaje Gadowski.

Bijatyka w meczecie na Wiertniczej w Wawie. Biją się dwie frakcje. Sześć radiowozów policji i "Solid". Szef MZR chciał przejąć meczet
— witold gadowski (@GadowskiWitold)

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się w tej sprawie z oficerem prasowym KRP II sp. sztab. Robert Koniuszy. - Policjanci są na miejscu interwencji dotyczącej sporu majątkowego. Powodem były roszczenia w sprawie posesji przy Wiertniczej. Doszło jedynie do utarczki słownej między jedną, a drugą stroną - mówi Konieuszy. Dodaje, że funkcjonariusze przyjmują zawiadomienie w związku z uszkodzeniem zamkow i naruszeniem miru domowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do starcia miało dojśc pomiędzy Muzułmańskim Związkiem Religijnym w Rzeczypospolitej Polskiej, który stacjonuje w Białymstoku oraz Centrum Kultury Islamu, funkcjonującym w meczecie przy Wiertniczej. Immam z MZR, który wcześniej był duchownym przewodnikiem w warszawskim budynku, przeniósł się do Białegostoku. Pomimo tego, ma rościć sobie prawa do meczetu, z czym nie zgadza się Centrum Kultury Islamu. Według naszych źródeł, sprawa trafiła do sądu.

Przeczytajcie również: Remont dziedzińca przed ratuszem. Głaz Lecha Kaczyńskiego "ukryty" przed konserwatorem?

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.