Trwa ładowanie...

Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja

Jak podają funkcjonariusze, uszkodzono zamki i naruszono mir domowy.

Share
Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja
danlsw1

Przed meczetem przy Wiertniczej doszło do utarczki słownej pomiędzy dwoma grupami. Interweniowała policja. Jak udało się dowiedzieć WawaLove.pl, powodem sporu mają być roszczenia majątkowe grupy muzułmańskiej z Białegostoku.

O incydencie przed meczetem przy ulicy Wiertnieczej poinformował dziennikarz Witold Gadowski na Twitterze. Według niego miało dojść do bijatyki pomiędzy dwoma frakcjami. - Szef Muzułmańskiego Związku Religijnego chciał przejąć meczet - podaje Gadowski.

Bijatyka w meczecie na Wiertniczej w Wawie. Biją się dwie frakcje. Sześć radiowozów policji i "Solid". Szef MZR chciał przejąć meczet

— witold gadowski (@GadowskiWitold)

danlsw1

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się w tej sprawie z oficerem prasowym KRP II sp. sztab. Robert Koniuszy. - Policjanci są na miejscu interwencji dotyczącej sporu majątkowego. Powodem były roszczenia w sprawie posesji przy Wiertniczej. Doszło jedynie do utarczki słownej między jedną, a drugą stroną - mówi Konieuszy. Dodaje, że funkcjonariusze przyjmują zawiadomienie w związku z uszkodzeniem zamkow i naruszeniem miru domowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do starcia miało dojśc pomiędzy Muzułmańskim Związkiem Religijnym w Rzeczypospolitej Polskiej, który stacjonuje w Białymstoku oraz Centrum Kultury Islamu, funkcjonującym w meczecie przy Wiertniczej. Immam z MZR, który wcześniej był duchownym przewodnikiem w warszawskim budynku, przeniósł się do Białegostoku. Pomimo tego, ma rościć sobie prawa do meczetu, z czym nie zgadza się Centrum Kultury Islamu. Według naszych źródeł, sprawa trafiła do sądu.

danlsw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
danlsw1
danlsw1