Trwa ładowanie...
d15495c

Inflancka z nowym oddziałem. Modernizacja w szpitalu

16-łóżkowy oddział został stworzony z wyposażenia, które w szpitalu było – od łóżek po aparaturę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inflancka z nowym oddziałem. Modernizacja w szpitalu
d15495c

Oddział Endokrynologii Ginekologicznej w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” jest drugim w Warszawie. Został utworzony, bowiem zapotrzebowanie na takie specjalistyczne leczenie jest coraz większe. Uruchomiono go dzięki reorganizacji, wykorzystując wcześniej zmodernizowane pomieszczenia.

Przygotowując ten oddział dyrekcja szpitala bazowała na tym co udało się nam w tym miejskim szpitalu zrobić przez kilka ostatnich lat. „Inflancka” tak jak pozostałe dwa szpitale ginekologiczne przeszła kompleksowy remont. 16-łóżkowy oddział został stworzony z wyposażenia, które w szpitalu było – od łóżek po aparaturę.

W latach 2007-2015 infrastruktura miejskich szpitali ginekologiczno- położniczych uległa znacznej poprawie. Jak podaje ratusz, Miasto Stołeczne Warszawa przekazało wysokie środki finansowe na budowę nowych budynków, przebudowę i modernizację istniejącej infrastruktury, oraz na zakup nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego.

d15495c

Szpital specjalistyczny „Inflancka” przeszedł w ostatnich latach kompleksowy remont. Rozłożony na kilka lat kosztował ponad 100 mln zł. Łącznie na szpitale ginekologiczno-położnicze przeznaczono ponad 340 mln zł. Na moderniację wszystkich miejskich szpitali wydano ponad miliard złotych.

„Inflancka” to szpital bardzo chętnie wybierany przez pacjentki. W 2015 r. wykonano tu ponad 16 000 hospitalizacji i blisko 19 000 świadczeń ambulatoryjnych. Urodziło się ponad 4 000 dzieci.

Źródło: UM Warszawa

Przeczytajcie*również:* Warszawa na ósmym miejscu w rankingu* zadowolenia mieszkańców* **

d15495c

Podziel się opinią

Share

d15495c

d15495c