Trwa ładowanie...

Inni,obcy,swoi (ZDJĘCIA)

Niezwykła wystawa na Krakowskim Przedmieściu

Share
Inni,obcy,swoi (ZDJĘCIA)
d1i4r4r

Na Krakowskim Przedmieściu odbywa się obecnie kilka plenerowych wystaw. Nam spodobała się szczególnie wystawa Jacka* Heroka „Inni, Obcy, Swoi”*. Prezentowana jest niedaleko pomnika Kopernika i oglądać ją można do 15 lipca.

Wystawa fotograficzna „Inni, Obcy, Swoi” to zbiór 28 unikalnych fotografii, przybliżających sylwetki uchodźców z Warszawy i okolic. Jacek Herok sportretował osoby pochodzące z różnych kontynentów i kręgów kulturowych, które łączy jedno: przybyły do Polski, uciekając przed prześladowaniami, których doświadczyły w swoim rodzimym kraju.

- Mamy nadzieję, że dzięki wystawie będziemy mogli propagować postawy szacunku i tolerancji wobec ludzi niezależnie od ich narodowości, rasy, kultury, czy religii. Pragniemy także zwrócić uwagę na fakt, że uchodźcy stanowią integralną część społeczeństwa polskiego - mówi Jacek Herok, fotograf.

d1i4r4r

Wystawa objęta mecenatem Nikon Polska jest organizowana przy współpracy z Fundacją dla Somalii, która wspiera obcokrajowców poprzez świadczenie porad oraz prowadzenie kursów języka polskiego. Fundacja w swoich działaniach promuje idee tolerancji, równości i dialogu międzykulturowego. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i budżetu państwa.

d1i4r4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i4r4r
d1i4r4r