Trwa ładowanie...

Instalacja i cykl działań twórczych na Rakowcu

M4 to cykl działań przestrzennych i artystycznych w środowisku mieszkalnym, które sprzyjać mają refleksji nad sposobem i jakością życia we współczesnym mieście

Share
Instalacja i cykl działań twórczych na Rakowcu
d47f2uh

Podstawowym elementem projektu jest instalacja w przestrzeni publicznej osiedla Rakowiec (w Parku im. Zasława Malickiego) inspirowana teorią Formy Otwartej i Linearnego Systemu Ciągłego Oskara Hansena.

Forma przestrzenna stanowić ma ramę dla wystaw, wydarzeń, pokazów i spotkań.

Głównej instalacji towarzyszyć będzie cykl 8 interwencji/działań/akcji rozsypanych w przestrzeni osiedla. Różnorodne w formie instalacje (meble miejskie, kompozycje, ogrodowe, elementy dekoracyjne) skupione są wokół tematu życia we współczesnym mieście. Architektura, design, sztuka w osiedlowym kontekście wzbogacić mają percepcję tego miejsca.

d47f2uh

M4 jest kontynuacją projektu M3, zrealizowanego w 2011 roku na warszawskim Służewie nad Dolinką. Proponowana forma nie tworzy elitarnej przestrzeni sztuki, ale platformę współdziałania i współtworzenia, która pozwoli mieszkańcom osiedla i przybyszom z całego miasta odkryć to miejsce na nowo.

Projekt M4 będzie otwarty na lokalną inicjatywę i niespodziewane sytuacje, które mogą zaistnieć podczas obecności instalacji w przestrzeni publicznej. Do współtworzenia programu zaprosimy mieszkańców, aktywne instytucje kulturalne i organizacje społeczne. Akcja potrwa od 31 sierpnia do 16 września 2012 roku.

Wydarzenie rozpocznie się* darmowymi warsztatami *projektowymi Rakowiec Metamorfozy: będzie to projektowanie przekształceń konkretnych mieszkań znajdujących się na terenie warszawskiego osiedla Rakowiec. Koncepcje będą wykonywane w oparciu o konkretne potrzeby przedstawione przez mieszkańców. Wykonane podczas warsztatów M4RAKOWIECMETAMORFOZY projekty stworzą wystawę, która będzie stanowiła część, odbywającego się pod nazwą M4, dwutygodniowego cyklu działań przestrzennych i artystycznych w środowisku mieszkalnym osiedla Rakowiec w Warszawie.

d47f2uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47f2uh