Trwa ładowanie...
dxvrfkj

Intercity wkracza na drogi

Ekspresowym autobusem dojedziemy z Warszawy do Białegostoku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Intercity wkracza na drogi
dxvrfkj

Do Białegostoku nie pojedziemy już pociągiem, tylko autobusem. Wszystko z powodu modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. PKP PLK wchodzi z pracami na tory, ograniczając przepustowość linii. Przewoźnik w miejsce pociągów wprowadza autobusy.

Czytaj też: Pociągiem ze stolicy do Wrocławia w 3,5 godziny

Intercity Busy od 15 czerwca zastąpią cztery z dziewięciu pociągów Warszawa - Białystok (Korczak, Niemen, Zamenhof, Konopnicka). Przewoźnik wynegocjował z wojewodą podlaskim, że nie będą się one zatrzymywać na stacjach pośrednich.* Będą miały tylko przystanek początkowy Warszawa Centralna i końcowy przy dworcu w Białymstoku.* Dzięki temu trasę pokonają w trzy godziny.

dxvrfkj

Na razie ceny w Intercity Busach będą takie same, jak w drugiej klasie w pociągach TLK - czyli 47 zł. W przyszłosci być może zostaną obniżone. Miejsca mają być numerowane numerowane i przypisane do biletów. Jeden z kursów autobusu będzie łączony z pociągiem Warszawa – Kraków.

Połączenia autobusowe do Białegostoku będzie obsługiwać firma BujakBus, która posiada 10 autokarów klasy turystycznej (ogółem ma 24 jednostki taboru). Na pokładzie autobusów Intercity Bus będzie klimatyzacja i gniazdka do ładowania laptopów. Nie będzie bezprzewodowego internetu. Autobusy zgodnie z warunkami zamówienia nie mogą być starsze niż ośmioletnie.

Czytaj też: Są kłopoty z działką pod nowy Dworzec Gdański

dxvrfkj

Podziel się opinią

Share
dxvrfkj
dxvrfkj