Trwa ładowanie...

Internauta apeluje o pomoc dla bezdomnego: "Zadziałajcie, zmieńcie świat!"

Mieszkaniec Ursynowa, Tomasz Kaczyński przedstawił niezwykłą historię.

Internauta apeluje o pomoc dla bezdomnego: "Zadziałajcie, zmieńcie świat!"
d7p9j1r
d7p9j1r

Apel dotyczy bezdomnego Jana Czajkowskiego, który od wielu lat żyje w zastraszających warunkach. Co ważne, mężczyzna nie ma żadnych nałogów a niestety jest zmuszony do mieszkania pod rampą sklepu meblowego.

Internauta opisuje tragiczną sytuację 62-latka, który został pozbawiony wsparcia ze strony rodziny. Wiele najbliższych osób w trudnej sytuacji odwróciło się od niego, lecz starszy mężczyzna pomimo wszystko nie traci optymizmu i pogody ducha. Internauta wskazuje jednak, że trudno było mu namówić Jana Czajkowskiego, aby nagłośnić jego sytuację. W końcu z poczucia całkowitej bezradności, bezdomny przystał na propozycję swojego sąsiada.

- Codzienność Janka jest taka, że kiedy ja przed wyjściem do pracy wyrzucam śmieci, on w śmietniku szuka w nich użyteczności dla swojego przetrwania. Człowiek, który nie tak dawno rzetelnie pracował, dzisiaj nie ma na herbatę, którą mógłby ogrzać swoje starzejące się ciało ogrzewane jedynie przez darowane ubrania, kołdry i koce - pisze na swoim profilu Tomasz Kaczyński.

Sąsiad stara się w miarę możliwości pomagać, donosząc ciepłe napoje oraz pożywienie. Jednak w obawie przed dłuższą nieobecnością na Ursynowie, chce zapewnić swojemu znajomemu godne warunki życia i dalszej egzystencji. Tym bardziej, że 62-latek doznał już wielu przykrych sytuacji, np. ze strony okolicznej młodzieży. Ze względu na swój status miał też ogromne problemy z wyleczeniem zaćmy, przez co nie widzi dziś na jedno oko. Zdaniem internauty, stało się tak właśnie z powodu bezdomności. Tomasz Kaczyński podkreśla, że wielu mieszkańców Ursynowa doraźnie wspiera Janka, a sam mężczyzna stara się w miarę możliwości dbać o higienę na pobliskim basenie. Jednak to o wiele za mało dla człowieka o którym mówi, że ma "ogromną wolę życia i poprawy swojego złego położenia".

- Apeluję serdecznie o wsparcie dla Janka. Nie powinien mieszkać w obecnych warunkach, powinien mieć dom lub jego namiastkę, opiekę medyczną, powinniśmy ratować Jego ludzką godność - napisał Kaczyński. Prośba jest skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli i instytucji, które mogłyby udzielić 62-latkowi kompleksowej pomocy. Informacją na temat sytuacji Jana Czajkowskiego internauci dzielą się błyskawicznie, jednak bezdomny nadal czeka na wsparcie, a przede wszystkim dach nad głową.

d7p9j1r
d7p9j1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7p9j1r