Trwa ładowanie...
d3w1usb

Interwencja policji przed Sejmem. Nakazano ludziom, by się rozeszli

Nad ranem we wtorek przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Interwencja policji przed Sejmem. Nakazano ludziom, by się rozeszli
d3w1usb

Część osób demonstrujących przed Sejmem została w nocy z poniedziałku na wtorek siłą wyprowadzona przez policjantów. Jak relacjonują protestujący, służby wezwały ich do rozejścia się ze względów bezpieczeństwa. Nad ranem we wtorek przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie. Wjazd do Sejmu ochrania także grupa policjantów.

Obywatelski protest w pobliżu bramy wjazdowej do Sejmu trwa od piątkowego wieczoru, kiedy posłowie opozycji rozpoczęli okupację sali plenarnej. Co się wydarzyło? Protestujący zostali we wtorek po godz. 4 nad ranem siłą przesunięci z prowizorycznego miasteczka, jakie powstało w okolicach parlamentu.

Demonstranci przekonują, że policjanci wezwali ich do rozwiązania zgromadzenia, ponieważ według nich jest ono "nielegalne". Mieli twierdzić, że działają na polecenie Straży Marszałkowskiej. Funkcjonariusze mieli też powoływać się na względy bezpieczeństwa oraz to, że protestujący "zagrażają bezpieczeństwu osób i mienia".

d3w1usb

Przez wyprowadzeniem demonstrantów policja miała dwukrotnie ostrzec zebranych przed Sejmem. Ostatecznie część osób przeniesiono. Po przeprowadzeniu akcji, demonstranci zostali oddzieleni od "miasteczka" kordonem policji.

Manifestacja przed Sejm.em została uznana za nielegalną. Protestujący zostali otoczeni przez policję. Godz.4:30

— Joanna Schmidt (@Schmidt_PL)

Protesty przed Parlamentem trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej. W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji, manifestowano przed także przed Trybunałem Konstytucyjnym i Pałacem Prezydenckim. W poniedziałek także trwała pikieta przed Sejmem.


Źródło: WP.pl

Przeczytajcie też: Piątkowe wydarzenia przed Sejmem pod lupą prokuratury

Podziel się
Podziel się
d3w1usb

Podziel się opinią

Share

d3w1usb

d3w1usb