Trwa ładowanie...
d1delso

Izraelski Piknik w Łazienkach Królewskich już w ten weekend

Kolejna edycja Izraelskiego Pikniku KUMZIC odbędzie się 18-19 maja w Łazienkach Królewskich. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wielu wykładów i prelekcji, a także wspólnie obejrzeć finał tegorocznego konkursu Eurowizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izraelski Piknik odbędzie się w dniach 18 i 19 maja
Izraelski Piknik odbędzie się w dniach 18 i 19 maja (East News)
d1delso

Kumzic po hebrajsku oznacza gromadzenie się przyjaciół przy posiłku na dworze. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem na Izraelskim Pikniku będzie można skosztować żydowskich specjałów i wziąć udział w konkursie na najlepszy humus.

"Coroczna impreza w Łazienkach Królewskich jest celebracją Dnia Niepodległości Izraela organizowaną przez Ambasadę Izraela w Warszawie. KUMZIC to skrawek Izraela w Warszawie - smaki, aromaty, dźwięki, barwy i ruch" - czytamy na stronie Ambasady Izraela, która jest organizatorem wydarzenia.

d1delso

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przygotowano m.in. warsztaty z tańca izraelskiego oraz trening krav magi. Przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych, wśród których znajdziemy zajęcia z animatorami Muzeum Polin, czy wspólne śpiewanie z dziećmi ze Szkoły Laudera-Morasha.

Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie Ambasady Izraela w Warszawie. Można się z nim zapoznać, klikając tutaj.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Partnerami wydarzenia są Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Cophi, Ministerstwo Turystyki Izraela, Blue City i ELNET Poland. Projekt organizowany jest przy udziale Centrum im. prof. Mojżesz Schorra, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Hebraistyki UW, JCC Warszawa, Makabi Warszawa, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Zespołu Szkół Lauder-Morasha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1delso

Podziel się opinią

Share
d1delso
d1delso