WP

IZZY - warszawski projekt!

Innowacyjny rower warszawiaka bierze udział w prestiżowym konkursie. Warto oddać głos
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IZZY - warszawski projekt!
WP

To warszawski, bardzo ciekawy projekt - rower IZZY. To składak - złożenie tego roweru trwa sekundę, mieści się on w każdym średniej wielkości bagażniku, a koła mają - uwaga - po 29 cali średnicy. Do tego rower nie posiada łańcucha.

Autorem projektu jest Marek Jurek (zbieżność nazwisk całkowicie przypadkowa) inżynier konstruktor z Warszawy. Rower przyniósł już jedną z nagród - złoty medal podczas 63. Międzynarodowych Targów "Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty". Teraz bierze udział w konkursie dla "Wizjonerów rowerowych" w ramach międzynarodowej konferencji Velo City 2013 w Wiedniu, poświęconej szeroko pojętej problematyce rowerowej w mieście (nagrodą jest udział w tym wydarzeniu).

Rower Izzy jest tam jednym projektem zarówno z Polski, jak i z Warszawy.

WP

Rower jest stabilny ( co przy tego typu napędzie nie jest takie oczywiste), wygodny, czystszy, efektywny ( brak strat energii na łańcuchu), a przede wszystkim składa się w przeciągu 1 sekundy. Jeżeli projekt wypali, ruszy produkcja i będziemy mogli zobaczyć go na warszawskich ulicach. Póki co - konstruktor osobiście jeździ na nim do pracy (nawet w zimie).

Głosy na rower oddawać można do 15 kwietnia pod TYM linkiem.

Jak jeździ i jakie ma możliwości możecie dokładnie zobaczyć na filmie poniżej.

Podziel się
WP
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
WP
Podziel się
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP