Trwa ładowanie...
d3l3bth

Jak dojechać na autostradę A2?

W Warszawie pojawiły się znaki, które ułatwiają dotarcie na autostradę. Mało jednak kto wie, że to także najszybszy sposób na dojazd do trasy katowickiej...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak dojechać na autostradę A2?
d3l3bth

Dwadzieścia tablic doprowadzających ruch do autostrady A2 zostało zamontowanych na stołecznych drogach. Tablice z kierunkiem jazdy, ułatwiają kierowcom dotarcie do celu - na zamontowanych znakach informacyjnych z symbolem autostrady znajduje się strzałka z zalecanym kierunkiem jazdy. Mało jednak kto wie, że przejazd autostradą to także sposób na dotarcie do trasy katowickiej i znacznie skraca drogę na Górny Śląsk, do Wrocławia czy do Częstochowy.

Zjazd na autostradę z trasy katowickiej na pewno skraca czas dotarcia do stolicy. Oszczędza on czasu spędzonego na staniu w korkach w al. Krakowskiej przed Okęciem czy w Jankach oraz zatrzymywaniu się na licznych światłach. Zjazd istnieje od zeszłego roku, ale niewiele osób zdaje sobie z niego sprawę. Trasę tę rekomentują wprawdzie internetowe wyszukiwarki tras, ale i tak mało kto z tego rozwiązania korzyta. Przed Mszczonowem należy skręcić w lewo, by przejechać z trasy katowickiej do autostrady A2, a stąd prosto do Trasy AK.

Jak dojechać do Warszawy w ten sposób? Drogą S8 od Piotrkowa Trybunalskiego dojeżdżamy do Mszczonowa, odbijamy w drogę nr 50 (kierunek: Sochaczew), po kilku kilometrach docieramy do obwodnicy Żyrardowa i niedługo potem w węźle Wiskitki lądujemy na autostradzie.

d3l3bth

*Znaliście tę trasę? Polecacie ją? A może ma swoje minusy? *

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth