Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak dojechać z centrum Warszawy na lotnisko Chopina?

W obliczu globalnej pandemii podróżowanie samolotem jest mocno utrudnione. Oprócz standardowego przedwyjazdowego zamieszania do listy zmartwień dołącza potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Jeśli masz wylot z Warszawy i nie orientujesz się jak wygląda dojazd do lotniska Chopina, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak trafić na lotnisko Okęcie i oszczędź sobie stresu przed wyjazdem.

Share
Jak dojechać z centrum Warszawy na lotnisko Chopina?
Źródło: materiały partnera
dnl21dh

Czym się różni lotnisko Okęcie i lotnisko Chopina w Warszawie?

W pierwszej połowie XX wieku w dzielnicy Włochy przy osiedlu Okęcie został otwarty Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. W 2001 roku jednak nazwa lotniska została zmieniona na Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Kilka lat później temu portowi lotniczemu nadano uproszczoną nazwę - Lotnisko Chopina.

Jednak określenie ‘lotnisko Okęcie’ tak zapadło w pamięć, że jest używane do dziś. Lecz jeśli początkowym punktem Twojej podróży jest Warszawa lotnisko Chopina, a zapytasz o dojazd na lotnisko Okęcie nie musisz się martwić, każdy wie gdzie chcesz trafić i wskaże drogę w odpowiednim kierunku.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jak trafić na lotnisko Okęcie?

Jeśli zastanawiasz się jak dojechać na lotnisko Chopina, opcji jest wiele. Lotnisko Chopina znajduje się 8 km od centrum Warszawy. Na trasie Warszawa - lotnisko Okęcie funkcjonuje komunikacja miejska. Dla chcących dostać się do portu lotniczego Chopina działają cztery linie dzienne i jedna nocna bezpośrednio skomunikowane z lotniskiem.

dnl21dh

Dla podróżujących koleją dojazd na lotnisko Chopina także jest możliwy. Stacja kolejowa Warszawa Lotnisko Chopina znajduje się koło terminalu i dociera do niej aż 5 pociągów.

Sprawdź szczegóły, którymi liniami i pociągami możesz dojechać na lotnisko Chopina tutaj.

Taksówką na lotnisko Chopina

Z lotniskiem Chopina współpracują dwie taksówkowe korporacje - ELE Taxi oraz iTaxi. Przejazd z Warszawy Centralnej na lotnisko Chopina wynosi około 40 zł.

Trzeba jednak uważać na inne, niewspółpracujące z lotniskiem linie taksówkowe, które mogą za ten sam kurs liczyć zdecydowanie wyższą kwotę.

dnl21dh

Dojazd do lotniska Chopina samochodem

Jeśli zależy Ci na krótkim czasie przejazdu jadąc na lotnisko Chopina dojazd samochodem jest świetną opcją. Jeśli chodzi o parking lotnisko Chopina oferuje kilka opcji. Dostępny jest parking składający się z części P1 i P2, parkingu Premium oraz P4.

Jeśli chcesz zostawić samochód na lotnisku Okęcie parking za 4 dni w strefie P1/P2 będzie kosztować 360 zł. Parking Premium natomiast 435 zł. Parking przy lotnisku Chopina P4 jest dedykowany postojom długoterminowym. Postój na parkingu Okęcie P4 w przedziale 1-5 dni wynosi 220 zł.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Rezerwacja parkingu na lotnisku Chopina

Jeśli interesuje Cię parking lotnisko Okęcie jest dość drogą opcją. Dobrze jest więc skorzystać z usługi rezerwacji miejsca parkingowego. Aby ułatwić sobie podróż zarezerwuj parking na lotnisku Okęcie. Taka rezerwacja pozwoli Ci na oszczędność czasu i pieniędzy równocześnie.

dnl21dh

Za parking znajdujący się około 1,7 km od lotniska Okęcie za 4 dni postoju zapłacisz od 20 zł! A bardziej oddalone parkingi oferują nawet transfer na lotnisko. Dzięki temu możesz cieszy się wygodą i dobrą ceną.

Dojazd do lotniska Okęcie, która opcja jest najlepsza?

Jak widać, dotrzeć na to warszawskie lotnisko nie jest trudno. Zarówno publiczny transport, koleje, jak i prywatni przewoźnicy pozwalają na sprawne dotarcie na lotnisko Chopina. Dla tych, którzy cenią sobie komfort polecamy rezerwację miejsca parkingowego i zostawienie samochodu na parkingu na czas wyjazdu.

Opcja uprzedniej rezerwacji jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ pozwala na dużą oszczędność pieniędzy oraz możliwość anulowania rezerwacji, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

dnl21dh

Podziel się opinią

Share
dnl21dh
dnl21dh