Trwa ładowanie...

Jak Europa zmienia Warszawę?

Od 17 do 25 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu trwać będzie impreza plenerowa oraz wystawa fotograficzna poświęcone wykorzystaniu funduszy europejskich w stolicy
Share
Jak Europa zmienia Warszawę?
d3xv8m1

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zaprasza w dniach od 17 do 25 sierpnia na imprezę plenerową oraz wystawę fotograficzną pt. „Europa zmienia Warszawę”.

W trakcie jej trwania zostaną zaprezentowane projekty realizowane przez m.st. Warszawa przy dofinansowaniu z funduszy europejskich. Każdego dnia podczas trwania wydarzenia, w godz. 10:00-18:00 będzie można odwiedzić namiot - Europejski Punkt Informacyjny, w którym instytucje korzystające ze wsparcia Unii Europejskiej zaprezentują swoją ofertę kulturalną i edukacyjną. Na każdy dzień przygotowano mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

Wydarzenie zainicjowane zostanie przez weekend zdrowia, który obejmie podstawowe badania medyczne, szkolenie z pierwszej pomocy zaprezentowane przez instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zabawy dla dzieci. W następnych dniach będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i konkursach organizowanych m.in. przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Oddziały Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, jak również* w eksperymentach prowadzonych przez Centrum Nauki Kopernik*.

d3xv8m1

Środa 21 sierpnia to dzień z ekologią – mieszkańcy będą mieli możliwość obejrzenia egzotycznych gatunków zwierząt takich jak węże, jaszczurki, żółwie i inne, które są podopiecznymi Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

W czwartek, podczas spotkań z instytucjami zajmującymi się funduszami europejskimi będzie można zasięgnąć informacji na temat ich działalności oraz otrzymać interesujące materiały i publikacje. Następny dzień to spotkanie z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ostatni weekend również zostanie poświęcony ochronie zdrowia. W sobotę 24 lipca Warszawski Szpital dla Dzieci przeprowadzi bezpłatne badania jamy ustnej, pomiaru ciśnienia, analizy masy ciała. Z kolei następnego dnia SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście przeprowadzi bezpłatnie badania poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Dodatkowo przez cały okres trwania imprezy w namiocie stanowiącym Europejski Punkt Informacyjny będzie można skorzystać z bezpłatnych usług informacyjno-doradczych świadczonych przez konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct –Warszawa.

d3xv8m1

Wystawa oraz impreza plenerowa mają na celu zapoznanie mieszkańców Warszawy z tematyką związaną z Unią Europejską oraz wykorzystaniem funduszy europejskich w latach 2007–2013.

d3xv8m1

Podziel się opinią

Share
d3xv8m1
d3xv8m1