Trwa ładowanie...

Jak i gdzie korzystać z Veturilo?

Te praktyczne wskazówki przydadzą się każdemu!

Jak i gdzie korzystać z Veturilo?
d275bxz
d275bxz

W stolicy można już korzystać z Veturilo – systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Na ulicach w centrum Warszawy, na Ursynowie i na Bielanach pojawiło się 55 stacji, w których dostępnych jest 1000 rowerów. System jest zachętą do korzystania z tego zdrowego i ekologicznego środka transportu w codziennych podróżach do pracy i szkoły. A tym samym może przyczynić się również do zmniejszenia liczby aut na ulicach Warszawy.

System Veturilo wprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym pojawiło się 55 wypożyczalni: 31 w centrum miasta, 13 na Ursynowie i 11 na Bielanach. W ramach tego etapu do 15 sierpnia uruchomione zostaną również 2 w Wilanowie (na 24 rowery). Kolejne 70 stacji zostanie uruchomionych w marcu przyszłego roku. Dodatkowe stojaki pojawią się wtedy w centrum miasta oraz na Pradze.* Łącznie, od 2013 roku, na terenie Warszawy będzie działało co najmniej 127 stacji rowerowych, w których dostępne będą 2124 rowery.*

Korzystanie z systemu Veturilo jest bardzo proste, podobnie jak jazda rowerem. Każda ze stacji, składająca się z jednego lub kilku stojaków zostanie wyposażona w panel z klawiaturą, czytnikiem i wyświetlaczem. Za jego pomocą będzie można wypożyczyć i zwrócić rower oraz zarejestrować się w systemie. Wszystkie instrukcje są dostępne w czterech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej).

d275bxz

Najpierw należy wejść na stronę systemu , podać wszystkie wymagane dane – w tym numer telefonu i 6-cyfrowy PIN, zaakceptować regulamin oraz wpłacić niewielką opłatę początkową (10 zł). Po otrzymaniu potwierdzenia na wskazany adres e-mail – można już korzystać z systemu.

System rozpozna klienta po numerze telefonu i kodzie PIN. Rower będzie można wypożyczyć również za pomocą osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej. Trzeba ją będzie jednak zarejestrować w systemie – przy pierwszym lub kolejnym wypożyczeniu, przykładając kartę do czytnika po podaniu numeru telefonu komórkowego oraz PIN.

Żeby wypożyczyć rower należy nacisnąć przycisk „WYPOŻYCZ” i postępować zgodnie z instrukcjami prezentowanymi na wyświetlaczu lub skorzystać z pomocy Infolinii (22 382 13 12). Po wykonaniu wszystkich czynności rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka. Dodatkowo rower przypięty linką należy go odblokować za pomocą otrzymanego 4-cyfrowego kodu do zamka szyfrowego.

Podobnie postępujemy przy zwróceniu roweru. Wstawiamy pojazd do stojaka, przyciskamy „ZWROT” i postępujemy zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na wyświetlaczu. Jeśli w naszym stojaku nie ma już miejsca – przypinamy rower linką (za pomocą 4-cyfrowego kodu) do ucha dowolnego stojaka lub innego roweru i wciskamy przycisk zwrotu.

Pierwsze 20 minut jazdy na rowerze jest bezpłatne. Za czas wypożyczenia od 21 minut do godziny zapłacimy złotówkę. Druga godzina kosztuje 3 zł, trzecia – 5 zł, a każda następna – 7 zł.
Lokalizacja stacji systemu Veturilo

CENTRUM

Al. Jerozolimskie - rejon Rotundy

d275bxz

Rondo de Gaulle'a

Marszałkowska/Królewska

Krakowskie Przedmieście/Traugutta

Pl. Bankowy - Błękitny Wieżowiec

Al. Jana Pawła II/Al. Solidarności

Al. Jana Pawła II/Anielewicza

Al. Jana Pawła II/Grzybowska

Pl. Krasińskich

Topiel/Tamka

Metro Dw. Gdański

Andersa/Muranowska

Rondo Radosława

Al. Jana Pawła II/Stawki

Dw. Warszawa Powiśle/Al. 3 Maja

Królewska/pl. Małachowskiego

Marszałkowska/Złota

Al. Jana Pawła II/Pl. Mirowski

d275bxz

Marszałkowska/Elektoralna

Gałczyńskiego/Foksal

Dobra/Gęsta (BUW)

Kościelna (Nowe Miasto)

Bracka/Krucza

Pl. Bankowy- Ratusz

Pl. Bankowy- Arsenał

Anielewicza/Andersa

Oboźna/Kopernika

Centrum Nauki Kopernik

Solec/Al. 3 Maja

Miodowa nad Trasą W-Z

Al. Solidarności - Kino Muranów

URSYNÓW

Metro Ursynów I

Metro Ursynów II

Metro Stokłosy

SGGW I

SGGW II

Dereniowa-Płaskowickiej

Metro-Imielin Ratusz

Pileckiego-Alternatywy

Pileckiego-Ciszewskiego

d275bxz

Pileckiego-Puławska

Romera-Pięciolinii

Rosoła-Gandhi

Rosoła-Wesoła

BIELANY

Metro Stare Bielany

Metro Słodowiec

Metro Wawrzyszew

Metro Wawrzyszew

UKSW I

UKSW II

AWF I

AWF II

Urząd Dzielnicy Bielany

Broniewskiego-Perzyńskiego

Conrada 6

WILANÓW

Hlonda /al. Rzeczypospolitej

Przyczółkowa/al. Wilanowska

System Veturilo jest również kompatybilny z systemem Bemowo Bike uruchomionym przez Urząd Dzielnicy Bemowo. Dzięki temu użytkownicy Veturilo mogą także korzystać z 11 wypożyczalni działających na terenie dzielnicy (zlokalizowanych m.in. przy ratuszu oraz na pętlach: Stare Bemowo, Nowe Bemowo i przy ul. Połczyńskiej). Szczegółowe informacje o wypożyczalniach na Bemowie, a także cennik są dostępne na stronie: www.bemowobike.pl .

d275bxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d275bxz