Trwa ładowanie...

Jak kiedyś wyglądało ujarzmianie Wisły? (Spacer)

Stare zdjęcia, ryciny i zaskakujące opowieści ubarwią kolejną wycieczkę po Warszawie

Share
Jak kiedyś wyglądało ujarzmianie Wisły? (Spacer)
d3h94ik

W niedzielę 7 czerwca warszawiacy będą mogli wybrać się na kolejny, wyjątkowy spacer. Tym razem na tapecie znajdzie się Wisła. Jakie atrakcje czekały na warszawiaków w okresie międzywojennym na stołecznych plażach? Jaką rolę odegrały warszawskie mosty podczas przewrotu majowego w 1926 roku? Co Stara Prochownia ma wspólnego z najstarszym warszawskim mostem? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie podczas spaceru z przewodnikiem. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć stare zdjęcia i ryciny przedstawiające warszawski bieg rzeki.

Wisła przepływa przez Warszawę mniej więcej od 500 do 530 kilometra swojego biegu. Na terenie miasta rzekę przecina 9 mostów. W czasach przedwojennych szerokim echem odbijały się dancingi nad Wisłą, na które ściągali mieszkańcy wszystkich dzielnic.
Aleksandra Łamek, przewodnik Wesołych spacerów po Warszawie , podczas wyprawy opowie również jak będzie wyglądać lewy brzeg Wisły po remoncie i gdzie znajdowało się kiedyś wodne targowisko. Spacer odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2015 roku o godzinie 12.00.

Miejsce spotkania: za tylną ścianą budynku teatru Stara Prochownia (ul. Boleść 2). Miejsce zbiórki pokazuje mapka: http://goo.gl/maps/n5ufm . Spacer potrwa ok. 90 minut i zakończy się przy moście Poniatowskiego. Wyprawa nie jest biletowana, ale napiwek dla przewodnika na końcu wycieczki będzie mile widziany.

d3h94ik
d3h94ik

Podziel się opinią

Share
d3h94ik
d3h94ik