Trwa ładowanie...

Jak płonęła tęcza? Mamy wideo!

Film nakręcony w nocy na pl. Zbawiciela

Jak płonęła tęcza? Mamy wideo!
dy7g102
dy7g102

Dziś w nocy, ok. godz. 2.00 nieznani i zamaskowani mężczyźni podpalili tęczę na pl. Zbawiciela.
Zniszczenie tęczy wywołało lawinę komentarzy - ludzie nie są w stanie zrozumieć, czemu ktoś chciał zniszczyć tę piękną instalację artystyczną. Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza i sponsor tęczy wydał nawet dla prasy specjalne oświadczenie, w którym napisał:

Kimkolwiek jesteś, wandalu, zniszczyłeś instalację artysty, która od pierwszego dnia pięknie zrosła się z naszym miastem. Zniszczyłeś dzieło sztuki, obiekt, który od blisko pół roku wywoływał uśmiech na twarzach tysięcy warszawiaków, przyjezdnych z całego świata, a nawet kibiców. Zniszczyłeś pracę tysięcy wolontariuszy - kobiet, mężczyzn i dzieci naznaczonych wykluczeniem, bezrobotnych, biednych, upośledzonych, którzy poświęcili swój czas i energię by sprawić radość innym. Nasza tęcza powstała za pieniądze podatnika, a więc również twoje i tobie podobnych. Nie szkoda ci? Jakiekolwiek były twoje motywy zniszczyłeś symbol pojednania, przyjaźni i tolerancji wspólny wszystkim kulturom, jak ziemia długa i szeroka.

Zniszczyłeś, nieuku, znak Przymierza.

dy7g102

W tym czasie na pl. Zbawiciela przebywało sporo ludzi. Dzięki nim udało się złapać jednego ze sprawców. Wielu z nich nakręciło też amatorskie filmy z wydarzenia. Poniżej jeden z nich.

dy7g102
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy7g102