Trwa ładowanie...

Jak przewozić rowery komunikacją miejską?

Nie wszyscy cykliści wiedzą jak przewozić swój pojazd autobusem, tramwajem, pociągiem lub metrem [WIDEO]

Jak przewozić rowery komunikacją miejską?
d3argc5
d3argc5

Przede wszystkim: przewożenie roweru jest bezpłatne (o posiadaniu ważnego biletu powinien jednak pamiętać jego właściciel lub użytkownik). W większości pojazdów są wydzielone miejsca, w których można ustawić pojazd. Nie oznacza to jednak, że rower można przewozić zawsze, bez względu na okoliczności.

Przewożenie rowerów dopuszczalne jest np. ze względu na nagłe pogorszenie się warunków atmosferycznych, złe samopoczucie rowerzysty lub w wyniku awarii jednośladu. Próba wejścia do autobusu popularnej linii w godzinach porannego szczytu byłaby co najmniej nieodpowiedzialna. W takich warunkach bardzo łatwo kogoś pobrudzić, potrącić kierownicą, a w przypadku gwałtownego hamowania, o które nietrudno w gęstym warszawskim ruchu, również i zranić. Nie wspominając już o tym, że rower utrudniałby pasażerom wsiadanie, wysiadanie czy dojście np. do kasownika. Problem ten widać głównie w metrze. Miejsce do przewożenia rowerów znajduje się wyłącznie na początku i na końcu pociągu. Rowerzyści muszą je dzielić z wózkowiczami. Tymczasem niestety wciąż zdarzają się cykliści usiłujący dostać się z rowerem do wagonu każdymi innymi drzwiami. __

W większości autobusów i tramwajów miejsce dla roweru znajduje się naprzeciwko drugich (licząc od kabiny kierowcy lub motorniczego) drzwi. W pociągach SKM miejsca dla rowerów oznaczone są specjalnymi piktogramami na drzwiach pojazdu.

O wszystkich zasadach przewożenia rowerów (a także o bezpiecznej jeździe po mieście) dowiedzieć się można oglądając filmy, które zamieszczamy poniżej:

d3argc5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3argc5