Trwa ładowanie...

Jak warszawscy taksowkarze oszukują klientów (WIDEO)

Wielu taksówkarzy zawyżało liczbę przejechanych kilometrów, a tym samym cenę za kurs. Robili to na różne sposoby, również przy pomocy specjalnych urządzeń!

Share
Jak warszawscy taksowkarze oszukują klientów (WIDEO)
d1gmdn0

Wielu taksówkarzy zawyżało cenę za kurs. W jaki sposób?

Najłatwiejszym sposobem jest wybieranie przez kierowców dłuższej trasy oraz dokonywanie w czasie jazdy nieuzasadnionej zmiany strefy na droższą.**

Niektórzy instalowali urządzenia elektroniczne, sterowane ukrytym pilotem, będącym w zasięgu kierowcy. Jego naciśnięcie generowało impuls, który zmieniał liczbę przejechanych kilometrów i zwiększał kwotę do zapłaty wskazywaną przez taksometr. Zatrzymane przez policjantów urządzenia pozwalały kierowcom na zawyżanie przejechanego dystansu od 200 do nawet 500 metrów przy każdym impulsie!

d1gmdn0

Obecnie prowadzone są wyrywkowe kontrole taksówek na terenie miasta. Jak na razie,* w 6 z 11 kontrolowanych taksówek ujawniono sprzęt do "nabijania" kilometrów*. W każdym z ujawnionym przypadków przeciwko nieuczciwemu taksówkarzowi wszczęto postępowanie przygotowawcze z art. 315 par. 2 kk. Za podrabianie lub przerabianie narzędzi pomiarowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto w przypadku zgłoszenia się lub ustalenia osoby pokrzywdzonej nieuczciwemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 286 par. 1 kk.).

W przypadku ujawnionych nieuczciwych kierowców Urząd Miasta podejmie działania zmierzające do cofnięcia licencji uprawniającej do wykonywania zawodu.

d1gmdn0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gmdn0