Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć siebie i rodzinę w niepewnych czasach?

Rok 2020 był przełomowy dla wszystkich. Diametralnie zmieniło się nasze podejście do zdrowia – bardziej się na nim skupiamy. Epidemia spowodowała również, że nie patrzymy już w przyszłość z ufnością.

Share
 Źródło: materiały partnera
d3d30co

Polak dba o zdrowie?

Tegoroczny Narodowy Test Zdrowia Polaków wykazał, że dbamy o zdrową dietę i lepiej sypiamy, ale skłaniamy się ku telemedycynie i samodzielnemu leczeniu. Polacy zażywają bardzo dużo suplementów, niestety często na własną rękę i bez konsultacji z lekarzem. Jak wykazało to ogólnopolskie internetowe badanie, wielu Polaków cierpi na choroby przewlekłe i cywilizacyjne. Ograniczony dostęp do leczenia z powodu pandemii spowodował, że uważniej przyglądamy się sobie i sami wykonujemy badania profilaktyczne. Zamiast łykać tabletki "na wszystko", lepiej zapewnić sobie dostęp do diagnostyki i specjalistów bez czekania miesiącami na termin. Taką możliwość daje między innymi ubezpieczenie na życie i zdrowie.

Wnioski nasuwają się same – myślimy o przyszłości, chcemy żyć dłużej, ale często zamiast do specjalisty idziemy do apteki po suplementy. Nie ma się co dziwić, system ochrony zdrowia jest przeciążony, a do lekarzy bardzo trudno się dostać. Czy jest jakieś rozsądne wyjście?

Ubezpieczenie z pakietem medycznym to nie tylko forma zabezpieczenia rodziny na przyszłość. To również sposób na uzyskanie szybkiej diagnozy i środków na leczenie w sytuacji, gdy Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu. 

d3d30co

Mądry przed szkodą

Interesującą opcją jest możliwość wykupienia pakietu dodatkowego, który będzie chronił przed zachorowaniem na konkretną chorobę. Nie jest tajemnicą, że boimy się zachorowania na nowotwór. Czy ubezpieczenie to dobra forma zabezpieczenia na taki wypadek? Zdecydowanie tak, ponieważ cały proces rozpoczyna się od gruntownego sprawdzenia stanu zdrowia osoby, która chce się ubezpieczyć. Zatem możesz wykonać szereg podstawowych badań, a gdy zajdzie taka potrzeba, otrzymasz możliwość wykonania badań specjalistycznych. 

Jest to coś więcej niż standardowa ankieta zdrowotna, ale jest to korzystne dla obu stron. Ubezpieczyciel może ocenić ryzyko i uczciwie ustalić składkę, natomiast ubezpieczony korzysta z możliwości zbadania stanu swojego zdrowia bez oczekiwania na termin w NFZ. Naturalnie na tym nie koniec. Jeśli w trakcie trwania umowy zdiagnozowany zostanie nowotwór, wówczas ubezpieczony otrzymuje praktyczną pomoc ze strony ubezpieczyciela i środki na leczenie w wysokości ustalonej w umowie ubezpieczenia. 

W czasach, w których przyszło nam żyć, zabezpieczenie na przyszłość jest bardzo ważne. Posiadanie oszczędności i ubezpieczenia na życie minimalizuje codzienny stres, który jak wiemy, może być przyczyną poważnych chorób. Zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia dla bliskich na wypadek trudnej sytuacji życiowej nie jest objawem czarnowidztwa, ale zdrowego rozsądku. 

Artykuł sponsorowany
d3d30co
d3d30co