Trwa ładowanie...
d1cr6rl

Jak zagospodarują teren przy Narodowym?

Wczoraj uchwalono plan zagospodarowania terenu na błoniach Stadionu Narodowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak zagospodarują teren przy Narodowym?
d1cr6rl

Wiemy już, że w najbliższej okolicy stadionu, nie zobaczymy stacji benzynowych ani myjni samochodowych. Tak przynajmniej przewiduje plan zagospodarowania, uchwalony 16 października przez stołecznych radnych. Wokół Narodowego powstaną za to nowe obiekty sportowe i wystawiennicze.

W rozmowie z PAP p.o. dyrektor biura architektury i planowania przestrzennego urzędu miasta Marek Mikos przypomniał, że do tej pory nie było miejscowego planu, dla tej części błoni Stadionu Narodowego . W 2005 r. uruchomiono co prawda procedurę planistyczną, ale dotyczyła ona jeszcze zagospodarowania terenu wokół Stadionu Dziesięciolecia.

W międzyczasie ogłoszono konkurs na zagospodarowanie otoczenia stadionu, związany z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Konkurs merytorycznie bardzo pomógł w określeniu wizji zagospodarowania i skoordynowania zapisów dot. planu stadionu - wyjaśnił Mikos .

d1cr6rl

Zobacz też: Piknik rodzinny na Stadionie Narodowym

Uchwalony w czwartek plan będzie podstawą do pozwoleń na budowę. Będzie również regulował zasady reklamowania się w okolicy stadionu. Obowiązywać będzie całkowity zakaz umieszczania bilbordów na samym stadionie. Reklamy o powierzchni nie większej niż trzy metry kwadratowe, będą mogły znaleźć się w odległości co najmniej pięćdziesięciu metrów od innych reklam i obiektów zabytkowych objętych ochroną w planie.

Stadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 w niecce starego Stadionu Dziesięciolecia. Koszt budowy pochłonął 1 976 061 375 zł. Został on wybudowany z myślą o Mistrzostwach Europy 2012. Oficjalne otwarcie nastąpiło 29 stycznia 2012 roku. Od tamtej pory stadion pełni nie tylko funkcję obiektu sportowego. Odbywają się tam również największe imprezy kulturalne i koncerty, a w zimie zamienia się w gigantyczne lodowe miasteczko.

Zobacz też: Na Narodowym będą aż trzy lodowiska!*[WIDEO]*

d1cr6rl

Na Narodowym będą aż trzy lodowiska! [WIDEO]

d1cr6rl

Podziel się opinią

Share

d1cr6rl

d1cr6rl