Trwa ładowanie...
d2geo81

Jak zagospodarują teren przy Narodowym?

Wczoraj uchwalono plan zagospodarowania terenu na błoniach Stadionu Narodowego
Share
Jak zagospodarują teren przy Narodowym?
d2geo81

Wiemy już, że w najbliższej okolicy stadionu, nie zobaczymy stacji benzynowych ani myjni samochodowych. Tak przynajmniej przewiduje plan zagospodarowania, uchwalony 16 października przez stołecznych radnych. Wokół Narodowego powstaną za to nowe obiekty sportowe i wystawiennicze.

W rozmowie z PAP p.o. dyrektor biura architektury i planowania przestrzennego urzędu miasta Marek Mikos przypomniał, że do tej pory nie było miejscowego planu, dla tej części błoni Stadionu Narodowego . W 2005 r. uruchomiono co prawda procedurę planistyczną, ale dotyczyła ona jeszcze zagospodarowania terenu wokół Stadionu Dziesięciolecia.

W międzyczasie ogłoszono konkurs na zagospodarowanie otoczenia stadionu, związany z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Konkurs merytorycznie bardzo pomógł w określeniu wizji zagospodarowania i skoordynowania zapisów dot. planu stadionu - wyjaśnił Mikos .

d2geo81

Zobacz też: Piknik rodzinny na Stadionie Narodowym

Uchwalony w czwartek plan będzie podstawą do pozwoleń na budowę. Będzie również regulował zasady reklamowania się w okolicy stadionu. Obowiązywać będzie całkowity zakaz umieszczania bilbordów na samym stadionie. Reklamy o powierzchni nie większej niż trzy metry kwadratowe, będą mogły znaleźć się w odległości co najmniej pięćdziesięciu metrów od innych reklam i obiektów zabytkowych objętych ochroną w planie.

Stadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 w niecce starego Stadionu Dziesięciolecia. Koszt budowy pochłonął 1 976 061 375 zł. Został on wybudowany z myślą o Mistrzostwach Europy 2012. Oficjalne otwarcie nastąpiło 29 stycznia 2012 roku. Od tamtej pory stadion pełni nie tylko funkcję obiektu sportowego. Odbywają się tam również największe imprezy kulturalne i koncerty, a w zimie zamienia się w gigantyczne lodowe miasteczko.

Zobacz też: Na Narodowym będą aż trzy lodowiska!*[WIDEO]*

d2geo81

Na Narodowym będą aż trzy lodowiska! [WIDEO]

d2geo81

Podziel się opinią

Share
d2geo81
d2geo81