Trwa ładowanie...

Jaki deklaruje pomoc Trzaskowskiemu. "Dla dobra Warszawy chętnie pomogę"

Dzień po wyborach. Według sondażu exit poll wiadomo, że wyścig o fotel prezydenta Warszawy wygrał Rafał Trzaskowski. - Jeżeli Rafał Trzaskowski będzie chciał, to dla dobra Warszawy chętnie pomogę stolicy - oświadczył Patryk Jaki.

Share
Jaki deklaruje pomoc Trzaskowskiemu. "Dla dobra Warszawy chętnie pomogę"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
dewkolm

Kandydat Zjednoczonej Prawicy według sondażu IPSOS zdobył 30,9 proc. głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 54,1 proc. Co oznacza, że prawdopodobnie nie będzie drugiej tury.

Patryk Jaki zaznacza, że jego wynik prawdopodobnie będzie lepszy niż ten, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał w Warszawie Andrzej Duda w 2015 r. - Trudno jednak mówić, że znacząco udało nam się podnieść ten wynik, na tym bardzo trudnym terenie - ocenił "wPolityce.pl" Patryk Jaki.

- Kluczowe dla drugiej tury było to, że pozostali kandydaci otrzymali bardzo niski wynik poniżej 3 proc, a to nie zdarzyło się w żadnym innym mieście. Gdyby nie to, to doszłoby do drugiej tury - tłumaczy polityk. Dodaje, że SLD, ruchy miejskie i inni kandydaci zaatakowali mnie zamiast Rafała Trzaskowskiego. - I tak próbowano odebrać mi wiarygodność - stwierdza.

dewkolm

Patryk Jaki oświadcza, że jeżeli Rafał Trzaskowski będzie chciał, to dla dobra Warszawy chętnie pomoże stolicy. - Na razie chcę iść na urlop, którego w tym roku nie miałem w ogóle. Jeszcze raz dziękuję warszawiakom - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dewkolm

Podziel się opinią

Share
dewkolm
dewkolm