Trwa ładowanie...
d1dc2s5

Jaki stawia sztabowi Trzaskowskiemu ultimatum. "Jeśli tego nie zrobią, spotkamy się w sądzie"

- Daję 24 godziny na sprostowanie kłamstw na temat mojego programu dla powstańców - zapowiedział Patryk Jaki na czwartkowej konferencji prasowej. Jeśli sztab Trzaskowskiego tego nie zrobi to strony spotkają się w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki stawia ultimatum
Patryk Jaki stawia ultimatum (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1dc2s5

Niedawno Patryk Jaki zapowiedział zorganizowanie specjalnego transportu dla warszawskich powstańców. Inicjatywa spotkała się z krytyką opozycji. Wskazywano na to, że w stolicy już obowiązują darmowe przejazdy dla osób, które ukończyły 70. rok życia.

Ten argument zdenerowował kandydata Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki zaplanował konferencję prasową koło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie jego sztab wielokrotnie podkreślał, że "chce zorganizować powstańcom warszawskim transport dedykowany, specjalny”.

- Sztabowcy Trzaskowskiego cały dzień kłamali, że chcemy transportu darmowego, publicznego dla powstańców. Cały dzień kłamali, mimo że mówiliśmy, że to nieprawda. Daję tym panom 24 godziny na sprostowanie tych informacji. Jeśli tego nie zrobią, to wszyscy spotkamy się w sądzie. Środki wygrane z tych procesów przekażę na powstańców warszawskich - zapowiedział Jaki.

d1dc2s5

*Centrum Sprawdzonych Informacji *

Tymczasem Rafał Trzaskowski uruchomisł CSI, czyli Centrum Sprawdzonych Informacji. - Musimy walczyć z kłamstwem i manipulacją w debacie publicznej. To, co robi PiS, szkodzi wyborcom i demokracji. Uruchamiamy dziś Centrum Sprawdzonych Informacji – miejsce, w którym weryfikowane będzie to, co mówią i obiecują politycy - oświadczył kandydat PO na prezydenta stolicy.

Centrum będzie zajmować się weryfikacją informacji, które pojawiają się nie tylko w internecie, ale również w przestrzeni publicznej. CSI będzie też stanowić wsparcie dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna, którzy startują w wyborach samorządowych. To jednak nie wszystko. Centrum Sprawdzonych Informacji będzie również prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl.

d1dc2s5

ZOBACZ WIDEO: Godzina "W" zatrzymała Warszawę. Byliśmy z kamerą w centrum stolicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dc2s5

Podziel się opinią

Share
d1dc2s5
d1dc2s5