Trwa ładowanie...
d207uuk

Jan Śpiewak: Postaramy się, by w każdej dzielnicy powstało kilkaset mieszkań

Jan Śpiewak 9 lipca ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Warszawy. W czwartek w "Rzeczpospolitej" kandydat odpowiadał internautom na pytania. Nie byli dla niego łaskawi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Śpiewak
Jan Śpiewak (Agencja Gazeta, Fot: Agata Grzybowska)
d207uuk

Pierwsze pytanie na jakie odpowiedział to: "Czy kandydat jeśli współpracuje z Razem to zamierza dbać tylko o potrzeby lewicowego elektoratu?".

- Oczywiście, że nie. Wywodzę się z ruchów miejskich, które podchodzą do planowania miasta w sposób pragmatyczny. Wszyscy chcemy żyć w bezpiecznym i czystym mieście - tłumaczył aktywista.

Jan Śpiewak został również zapytany, "Dlaczego Patryk Jaki odmawia wezwania przed Komisję Weryfikacyjną panów Kamińskiego i Wąsika?"

d207uuk

- Wąsik był liderem PiS w Warszawie, człowiekiem służb specjalnych. Nie sposób przyjąć, że nie miał wiedzy nt. afery reprywatyzacyjnej. Jaki obawia się odpowiedzieć dlaczego Wąsik przymykał oko na korupcję. Mogłoby to pokazać, że PiS jest także umoczony w tę aferę - odpowiedział kandydat.

Pytanie zadał także dziennikarz "Gazety Wyborczej" Michał Wojtczuk, "Jak kandydat chce budować 7-8-kondygnacyjne domy za 2,7 tys zł za m kw, skoro dziś w Warszawie ceny dochodzą do 4 tys. Skąd weźmie 15 mld zł na budowę 50 tys. mieszkań. Czy popiera pomysł zwężenia Al. Niepodległości, by budować mieszkania".

- Jest życie poza deweloperami. Ceny mieszkań według naszych analiz i NBP wynoszą do 3 tys. zł/m2. Cały program będzie kosztował między 5 a 7 mld zł. Cały program będzie kosztował między 5 a 7 mld zł. Sfinansujemy go poprzez zwiększenie dochodów miasta z tytułu najmu lokali usługowych. Uszczelnienie luki PIT i niskooprocentowanych kredytów z BGK i EBI - wyjaśnił Śpiewak.

Kolejne pytanie dotyczyło "Mieszkania 50K". "Czy zamierzacie realizować we wszystkich Dzielnicach Warszawy, czy "ościenne" Dzielnice, które mają najmniej miejskich gruntów, mogą również liczyć na dużą ilość mieszkań?". Odpowiedział, że Warszawa posiada grunty w każdej dzielnicy. - Wprowadzimy zakaz sprzedaży gruntów deweloperom, będziemy uzupełniać istniejącą zabudowę i tworzyć nowe osiedla. Postaramy się, by w każdej dzielnicy powstało kilkaset mieszkań - zapewnia kandydat na prezydenta stolicy.

d207uuk

Zobacz także: Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d207uuk

Podziel się opinią

Share
d207uuk
d207uuk