Trwa ładowanie...

JAPANDO - jaka jest współczesna Japonia?

Jak wygląda nowoczesność w starzejącym się społeczeństwie? Czy ostatnie tsunami i katastrofa w elektrowni atomowej Fukushima faktycznie obnażyły kryzys gospodarczy kraju?

JAPANDO - jaka jest współczesna Japonia?
d3ly4q4
d3ly4q4

Fundacja Mandragon zaprasza**spotkanie o współczesnej Japonii zatytułowane "JAPANDO", które odbędzie się jutro, w czwartek, 31 października o godzinie 19:00 w Południku Zero . **Wstęp wolny.

"Japan" - rozumiane jako znak jakości i symbol ultranowoczesności.
"Do" - droga, tradycja i filozofia osiągania mistrzostwa poprzez rozwój.

Połączenie tych znaczeń tworzy nową przestrzeń obserwacji i prowokuje do zadawania pytań o sytuację w jakiej znalazła się Japonia tu i teraz. Czy ostatnie tsunami i katastrofa w elektrowni atomowej Fukushima faktycznie obnażyły kryzys gospodarczy kraju? Kim są dzisiejsi Japończycy? Czy bardziej boją się rosnącej pozycji Chin, czy życia w cieniu atomu? Jak wygląda nowoczesność w starzejącym się społeczeństwie? Plan ratunkowy na przyszłość – postępująca izolacja albo próba otworzenia się na zmiany? Godzilla – uosobienie strachu, bohater narodowy, czy raczej zabawka marketingowa?

*W panelu dyskusyjnym udział wezmą: *
Chie Piskorska – wykładowca na wydziale architektury wnętrz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Urodzona w Tokio, w Polsce mieszka od 14 lat. Ma męża Polaka i dwoje dzieci. Prowadzi również firmę ‘Plan-C’, działając jako architekt wnętrz, stylistka i florystka. W 2011 r., razem z koleżankami zorganizowała Komitet ‘Polska dla Japonii’ i pierwszy w Polsce koncert charytatywny na rzecz ofiar kataklizmu w Japonii z 11 marca 2011. Interesuje się historią Polski, szczególnie od okresu drugiej wojny światowej, rzemiosłem i folklorem, ekologią w rozumieniu życia w harmonii z naturą, a także moralnymi i duchowymi aspektami w biznesie.

d3ly4q4

Rafał Tomański – dziennikarz, japonista, prowadził autorski Progr@m na temat nowych technologii w TVN CNBC. Jego pierwsza książka o Japonii "Tatami kontra krzesła" stała się bestsellerem. Niedawno premierę miała druga książka zatytułowana "Made in Japan". Komentował wydarzenia związane z Japonią i Japończykami w telewizji, radiu i dla prasy. Na co dzień pisze o innowacjach, startupach i tematach biznesowych dla rozmaitych redakcji (m.in. polska edycja Bloomberg Businessweek, Wprost, Technowinki Onetu). Prowadził także audycję w radiu Chilli ZET.

Sebastian Durbacz - Fundacja Mandragon i portal Mandragon.pl

Prowadzenie: Paweł Drozd - Radiowa Trójka

Zobacz także: Azjatyckie kino - Festiwal Filmowy Pięć Smaków

d3ly4q4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ly4q4