Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński podwójnie bezpieczny. Radiowóz i patrol pieszy przed domem prezesa PiS na Żoliborzu

Jarosław Kaczyński jest pilnowany nie tylko przez agencję ochrony opłacanych z pieniędzy PiS. Tuż przy jego domu na Żoliborzu dzień i noc stoi radiowóz, a ostatnio pojawił się patrol pieszy. Policjanci mieli tam legitymować przechodniów.

Jarosław Kaczyński podwójnie bezpieczny. Radiowóz i patrol pieszy przed domem prezesa PiS na ŻoliborzuŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
dtks8v5
dtks8v5

Jarosław Kaczyński może od niedawna liczyć na podwójną ochronę. Poza prywatną agencją ochrony, opłacaną z partyjnych pieniędzy PiS, przed jego domem na Żoliborzu od wielu miesięcy stoi radiowóz.

Policjanci są gotowi do interwencji w dzień i w nocy, a ostatnio mają też wsparcie. Tuż przy ogrodzeniu posesji Kaczyńskiego pojawił się patrol pieszy. Jak donosi dziennikarz stołecznej "Gazety Wyborczej", funkcjonariusze legitymują, spisują i pouczają przechodniów.

Jarosław Kaczyński podwójnie bezpieczny. Radiowóz i patrol pieszy przed domem prezesa PiS na Żoliborzu

Stołeczna policja jeszcze nie skomentowała sprawy. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak ma przekazać lokalnej jednostce pytania o powody nagromadzenia tak znacznych sił policyjnych w tym miejscu. "Gazeta Wyborcza" przypomina, że w okolice domu Jarosława Kaczyńskiego przyjeżdża też drugi radiowóz.

Zobacz też: Kulisy wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "Bilda". Radosław Fogiel dementuje plotki

W lutym 2019 r. "Stołeczna" informowała o skargach mieszkańców Żoliborza na policyjny pojazd. Radiowóz ma stać często z włączonym silnikiem, a mieszkańcom przeszkadzają spaliny. Obecność policji ma też jednak plusy - w lipcu 2019 r. sąsiadka Jarosława Kaczyńskiego korzystając z obecności patrolu pieszego zgłosiła kradzież różowych hortensji.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtks8v5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtks8v5