Trwa ładowanie...

Jazda na rolkach nocą? Rozpoczął się siódmy sezon Nightskating Warszawa

"Znalezienie miejsca do jazdy na rolkach jest bardzo trudne".

Jazda na rolkach nocą? Rozpoczął się siódmy sezon Nightskating Warszawa
d4mlc1p

„Jeździsz na rolkach? Jeżeli nie, to czas zacząć!” - kuszą na stronie internetowej organizatorzy Nightskating Warszawa i zachęcają do aktywnego wypoczynku. W pierwszym w tym roku przejeździe wzięło udział 1792 rolkarzy.

Nightskating Warszawa wystartował w sobotę o godz. 20 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Sportowcy pokonali trasę ponad 19 km. Jechali głównymi ulicami Warszawy m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską. Kolejny przejazd odbędzie się 18 maja.

Czym jest nightskating?

To jeżdżenie nocą na rolkach głównymi ulicami miasta. Niektóre przejazdy odbywają się w ramach imprez tematycznych np. „Powstańczy Nightskating”, „Juwenalia”, „hawajskie rytmy”, „roll & gol”. Organizatorem imprezy jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER.

- Celem wydarzenia jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla rolkarzy w mieście. Zgodnie z prawem nie są oni pieszymi, więc są wyganiani z chodników. Ze ścieżek rowerowych również. Znalezienie miejsca do jazdy na rolkach jest bardzo trudne - mówi Wawalove.pl Paweł Czerwonka, rzecznik Warszawskiego Stowarzyszenia Rolkarskiego POLSKATER.

d4mlc1p

Pomysłodawcy chcą również promować aktywną formę wypoczynku wśród mieszkańców stolicy. W przejazdach biorą udział osoby w różnym wieku - od 5 letnich dzieci do 75-latków. W zeszłym roku w Nightskating Warszawa uczestniczyło średnio ponad 2800 osób. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. - Udział w nim może wziąć każdy, kto opanował umiejętność skutecznego hamowania i posiada rolki. Osoby do 16 roku życia muszą wziąć ze sobą również kask i ochraniacze - tłumaczy rzecznik.

Przejazdy rolkarzy zabezpiecza policja oraz specjalny zespół na rolkach – Nightskating Warszawa Team.

d4mlc1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlc1p