Trwa ładowanie...

Jeden dostarczał dane, drugi wyłudzał telefony [WIDEO]

Straty operatora - ponad 85 tys. złotych!

Share
Jeden dostarczał dane, drugi wyłudzał telefony [WIDEO]
dl9ivdv

Mechanizm działania podejrzanych był zawsze ten sam. 61-letni Stanisław D. ze swojego zakładu pracy sukcesywnie pozyskiwał dane różnych firm działających na rynku, które następnie przekazywał 47-letniemu Markowi K. Ten na podstawie między innymi regonu za pośrednictwem infolinii jednego z operatorów sieci komórkowej, podając się za osobę prowadzącą działalność gospodarczą, składał zamówienia na zawarcie umów telekomunikacyjnych.

Następnie, podając się za krewnego właściciela firmy, odbierał od kuriera przesyłki z umowami, które podpisywał oraz telefony. W ten sposób wyłudził 18 telefonów komórkowych oraz tablet o łącznej wartości przekraczającej 85 000 złotych. Towar sprzedawany był następnie u jednego i tego samego odbiorcy. Ich "działalność gospodarcza" trwała od połowy czerwca tego roku.

W miniony piątek śródmiejscy policjanci zatrzymali obu mężczyzn i postawili im zarzuty oszustwa oraz pomocnictwa w nim. Policjanci odzyskali także część telefonów oraz zabezpieczyli na poczet kary kilkanaście tysięcy złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

dl9ivdv

Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

dl9ivdv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl9ivdv
dl9ivdv