Trwa ładowanie...

Jeden dzień opadów, 3 mln zł wydatków

W sumie w weekend ZOM ogłosił 3 akcje posypywania ulic chlorkiem sodu. Ich koszt to 2,7 mln zł

Jeden dzień opadów, 3 mln zł wydatków
d2sqt0b

Sobota przywitała mieszkańców Warszawy śniegiem. Padało od wczesnych godzin porannych. Na ulicę wyjechały posypywarki. W pierwszej kolejności przed śliskością zabezpieczone zostały jezdnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych. W akcji uczestniczyło 40 solarek. W godzinach wczesno popołudniowych ogłoszono kolejną akcję, w której to 170 posypywarek wyjechało na te ulice, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej.

Pod wieczór spadła temperatura, a to groziło lodowicą na jezdniach. Konieczne okazało się więc powtórzenie akcji. I znowu priorytetem w działaniach służb oczyszczania miasta było zabezpieczenie jezdni mostów, wiaduktów i ulic spadkowych, a w drugiej kolejności pozostałych ulic.

Niedziela choć minęła bez opadów, to jednak obniżająca się pod wieczór temperatura, spowodowała wyjazd 40 solarek na mosty, wiadukty i ulice spadkowe.

d2sqt0b

W sumie w weekend ZOM ogłosił 3 akcje posypywania ulic chlorkiem sodu. Ich koszt to 2,7 mln zł.

W sezonie zimowym 2012/13 ZOM ma do dyspozycji 170 posypywarek i 320 pługów siedmiu firm realizujących usługi oczyszczania ulic. Gotowość zimowa wykonawców rozpoczęła się 15 października i potrwa do 14 kwietnia 2013 r. Miasto płaci za konkretnie zrealizowane akcje, a nie za pół roku gotowości.

Wraz z oczyszczaniem jezdni w weekend ruszyło także sprzątanie - w wersji zimowej - kładek, chodników, przejść dla pieszych. Zadaniem ekip sprzątających było usuniecie śniegu i posypanie nawierzchni piaskiem.

d2sqt0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sqt0b