Trwa ładowanie...
d1fbh86

Jedna z najpopularniejszych ulic w stolicy zmieniła nazwę. Już nie znajdziesz tabliczki al. Armii Ludowej

W piątek służby drogowe wymieniły tabliczki z nazwą al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda mazowiecki 10 listopada ub. r. wydał taką decyzję. Z kolei mieszkańcy sprzeciwiali się, a radni PO odwoływali się od tej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ul. Lecha Kaczyńskiego
ul. Lecha Kaczyńskiego (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d1fbh86

Zmiany nazw ulic rozpoczęły się kilka miesięcy temu, gdy rząd zadecydował o dekomunizacji ulic. I tak, Zdzisław Sipiera postanowił zmienić nazwę jednej z głównych arterii w stolicy.

Agencja Gazeta
Podziel się

Podczas sesji rady miasta 11 stycznia b.r. klub PO składał projekt uchwały dotyczący odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni PO chcieli zmienić nazwę ulicy na Trasa Łazienkowska. Tłumaczyli, że mieszkańcy stolicy używają tej nazwy częściej niż al. Armii Ludowej.

Agencja Gazeta
Podziel się

Wojewoda mazowiecki odrzucił propozycję radnych PO. - Zgodnie z nowelą tzw. ustawy dekomunizacyjnej, zgodę na ponowną zmianę "zdekomunizowanych" ulic musi wyrazić IPN i wojewoda - tłumaczył wojewoda.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i Kubie

d1fbh86

Podziel się opinią

Share

d1fbh86

d1fbh86