Trwa ładowanie...

Jej przemówienie zrobiło furorę. Uczestniczka Powstania wystąpiła przed Sejmem

"Wierzę, że Polacy będą nieustępliwi, nie pozwolą na ograniczenie swojej wolności".

Share
Jej przemówienie zrobiło furorę. Uczestniczka Powstania wystąpiła przed Sejmem
d18u2bc

W niedzielę przed Sejmem przemawiali głównie politycy, dlatego na ich tle ogromne wrażenie zrobiło kilka zdań wypowiedzianych przez uczestniczkę Powstania Warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską. - Nie jestem politykiem, tylko żołnierzem. Ale wierzę, że Polacy będą nieustępliwi, nie pozwolą na ograniczenie swojej wolności - mówi w rozmowie z Kamilem Sikorą z Wirtualnej Polski.

Wanda Traczyk-Stawska urodziła się w 1927 roku, podczas II wojny światowej należała do Armii Krajowej. W czasie Powstania Warszawskiego wspierała oddziały w Śródmieściu Północnym, została ciężko ranna na ul. Smolnej. Trafiła do niemieckiej niewoli. Po wojnie pracowała jako psycholog i pedagog, ale jej główną misją było i jest dbanie o pamięć o powstańcach, przede wszystkim tych, którzy spoczywają na Cmentarzu Powstańców Warszawy.

.- Bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w dobroć - mówiła do zebranych w niedzielę przed Sejmem 90-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego. Jej krótkie przemówienie zostało odebrane z ogromnym entuzjazmem.

- Niezależnie od sygnałów uważam, że zrobiłam to, co do mnie należało. I tyle - mówi Wanda Traczyk-Stawska w rozmowie z Wirtualną Polską.

d18u2bc

- Jestem żołnierzem, mam obowiązek pilnowania bezpieczeństwa. A to, co w tej chwili się dzieje jest niebezpieczne. To nie jest dobry czas, to nie jest spokojny czas. Jako ludzie powstań, chcielibyśmy odchodząc widzieć kraj spokojny, kraj dobrze zabezpieczony przed niebezpieczeństwem. A nie ma bezpieczeństwa kiedy się kłócimy - dodaje.

Na pytanie, czy to, co zobaczyła przed Sejmem napawa ją optymizmem, czy pesymizmem, Wanda Traczyk-Stawska odpowiada: - Nie jestem politykiem, tylko żołnierzem. Ale wierzę, że Polacy będą nieustępliwi, nie pozwolą na ograniczenie swojej wolności.* *

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

d18u2bc
d18u2bc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18u2bc
d18u2bc