Trwa ładowanie...

Jerzy Stuhr kręci film w Warszawie!

Akcja obejmuje okres od lat 50. po współczesność i osadzona jest w stolicy

Jerzy Stuhr kręci film w Warszawie!
d2fnb4m
d2fnb4m

Znakomity aktor i reżyser będzie kręcił w stolicy swój najnowszy film - "Obywatel". Zagra w nim razem ze swoim synem, Maciejem. Akcja obejmuje okres od czasów powojennych aż po dziś. Bohaterem jest "zwykły obywatel miotany wiatrem historii". Zdjęcia potrwają do początku grudnia. W filmie obok będziemy mogli zobaczyć m.in. Sonię Bohosiewicz, Janusza Gajosa, Barbarę Horawiankę, Magdalenę Boczarską i Wojciecha Malajkata.

Jak czytamy w opisie,* film będzie komediodramatem o ludziach z pokolenia Jerzego Stuhra i przedstawione w nim będą najważniejsze wydarzenia z ostatniego półwiecza*, m.in. marzec 1956, marzec '68, stan wojenny, pierwsze wolne wybory, okres transformacji, aż po dzisiejszy dzień.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć jak najwięcej Warszawy i warszawiaków uczestniczących w tych wydarzeniach.

ZOBACZ TEŻ: Miasto 44. Zdjęcia z planu filmowego

Bohater filmu ma dość polityki i angażowania się w sprawy, które go przerastają. - Nie wszystko w życiu wychodzi mu tak, jak by chciał. Bohater ma nadzieję, że od tego momentu jego życie się uspokoi, postanawia skupić się na rozwoju duchowym, na sobie, na swojej matce. Nie wie jednak, co czeka go za chwilę, że jego życie zmieni się diametralnie - mówił niedawno Maciej Stuhr. - Syn Jerzego dodał też, że bohater "zrządzeniami losu najczęściej trafia w sam środek dokładnie tych wydarzeń, od których chciałby uciec" - mówił Stuhr, co przypomina nam trochę Forresta Gumpa lub "Zezowate szczęście".

d2fnb4m

Kręcąc ten film, Jerzy Stuhr inspirował się się właśnie twórczością Andrzeja Munka, autora "Zezowatego szczęścia", w którym słynny "Jan Piszczyk" też uczestniczył wbrew swojej woli, w najważniejszychh, politycznych wydarzeniach. Jak pamiętamy, Jerzy Stuhr grał w drugiej części tego filmu - "Obywatelu Piszczyku".

Autorem zdjęć jest słynny Paweł Edelman.* "Obywatel" trafi do kin jesienią 2014 r.*

d2fnb4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnb4m