Trwa ładowanie...

Jesienny Warszawski Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję

Na każdego uczestnika czekają: numer startowy, dyplom ukończenia testu z wpisanym dystansem, butelka wody, oraz dla większości uczestników pamiątkowe koszulki.

Jesienny Warszawski Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję
dg1ygrg
dg1ygrg

„Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły” - pod tym hasłem odbywa się tegoroczna edycja Jesiennego Warszawskiego Testu Coopera dla Wszystkich. Cztery razy w październiku, w różnych lokalizacjach w Warszawie, można się sprawdzić, a jednocześnie wspomóc wybraną szkołę.

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian kondycji. Nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, ani konieczności rywalizacji – każdy z uczestników ma 12 minut. Dystans, jaki w tym czasie się pokona, zależy tylko od biegacza i jego sił. Po biegu, sędziowie sprawdzają ile metrów pokonał biegacz. Wynik jest odczytywany w tabeli stworzonej przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Przykładowo mężczyzna w wieku 20-29 lat na wynik dobry musi przebiec od 2400 –2800 m, natomiast kobieta w tym samym wieku 2200–2700 m.

Już w tę sobotę, 3 października, można się sprawdzić w Ursusie na stadionie OSiR ul. Sosnkowskiego 3, w godz. 10.00-16.00.

Kolejne testy:

• środa 7 października, Bielany, stadion AWF, ul. Marymoncka 34, godz. 9.00 – 14.00, 17.00 – 21.00,
• sobota, 10 października, Ochota, stadion RKS SKRA ul. Wawelska 5, godz. 10.00 - 16.00,
• niedziela, 18 października, Targówek, OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20, godz. 9.00 – 14.30.

dg1ygrg

Na każdego uczestnika czekają: numer startowy, dyplom ukończenia testu z wpisanym dystansem, butelka wody, oraz dla większości uczestników pamiątkowe koszulki. Na każdym z czterech obiektów zorganizowano różne dodatkowe atrakcje: elektroniczny pomiar odległości, testy FMS, porady dietetyków, bezpłatne treningi.

Co zrobić, aby wziąć udział w akcji Test Coopera dla Wszystkich:

  1. Można dokonać internetowej rezerwacji na konkretną godzinę testu www.testcoopera.pl
  2. W dniu testu zapisać się na stadionie i czekać na wyznaczoną godzinę. Uwaga!! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego (zgoda jest do pobrania na stronie www.testcoopera.pl)

Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły

Ta szkoła, z której lub, dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma bon zakupowy o wartości 3500 zł na sprzęt sportowy. Nagroda została ufundowana przez firmę Veolia oraz Decathlon.

„Test Coopera dla Wszystkich” to akcja organizowana w całej Polsce od 2010 r. początkowo był to tylko „Warszawski Test Coopera dla Wszystkich”, od 2011 roku przybrał formę akcji ogólnopolskiej. Przez 6 lat sprawdziło swoją kondycję ponad 40 000 osób, wspólnie okrążając dwa razy kulę ziemską (92 tys. km).

dg1ygrg
dg1ygrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg1ygrg