Trwa ładowanie...
d4j83mv

Jest akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Ł. "Hoss" odpowie za wyłudzenie 1,6 mln zł

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko szefowi grupy wyłudzającej od starszych osób pieniądze metodą "na wnuczka". Śledczy zarzucają mu złamanie dziesięciu paragrafów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Ł. "Hoss" odpowie za wyłudzenie 1,6 mln zł
(East News)
d4j83mv

Arkadiusz Ł. miał dokonywać oszustw w okresie od maja 2013 r. do kwietnia 2014 r. Jego ofiarami byli seniorzy ze Szwajcarii i Niemiec. "Hoss" wraz ze swoimi wspólnikami dzwonił do nich z Polski, podając się za członków rodziny bądź znajomych. Oszuści namawiali starsze osoby do przekazywania sporych sum pieniędzy.

Przestępcy zdobywali numery telefonów i dane przyszłych ofiar z książek telefonicznych. Według śledczych, wybierali imiona mogące wskazywać na starszy wiek. Ich plan działania wyglądał podobnie. Przestępcy podawali się za wnuków, siostrzeńców, synów czy bliskich znajomych będących w potrzebie. Pieniądze od ofiar w Niemczech i Szwajcarii odbierały osoby zwane "odbierakami".

Jak twierdzi prokuratura, Arkadiusz Ł. ze swoich przestępstw uczynił stałe źródło dochodów. Z podsłuchów, które niemiecka policja założyła m.in. "Hossowi" wynika, że to właśnie on nadzorował każde oszustwo. Dzwoniono do niego po wytyczne i informowano o przebiegu oraz wyłudzonych kwotach.

   East News
(East News)

W niektórych przypadkach pokrzywdzeni decydowali się przekazać pieniądze oszustom, mimo że w banku, z którego pobierali pieniądze na prośbę oszustów, otrzymali ulotki informujące o przestępstwach metodą na tzw. wnuczka - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

d4j83mv

Hoss ma także zarzuty za usiłowanie wyłudzenia 1,5 mln zł. Nie udało mu się tego dokonać dzięki czujnej postawie pokrzywdzonych, którzy nie dali się oszukać.

Zatrzymany w lutym 2017 r. Arkadiusz Ł. początkowo przyznał się do winy. Między innymi ta postawa uchroniła go przed tymczasowym aresztowaniem. Po zażaleniu prokuratury sąd zdecydował jednak o izolacji podejrzanego. "Hoss" był poszukiwany przez policję w całym kraju. Po zatrzymaniu wycofał się z wcześniejszych wyjaśnień i odmówił składania kolejnych.

   East News
(East News)

Arkadiuszowi Ł. grozi do 15 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi też postępowania karne dotyczące jego synów oraz żony, Sylwii K, którzy zostali zatrzymani wiosną 2016 r. przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

d4j83mv

*Do Sądu Okręgowego trafił również akt oskarżenia przeciwko siostrze "Hossa". * Sorayi P. zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Kobieta usiłowała dokonać ośmiu oszustw metodą na wnuczka na kwotę 360 tys. zł. Oskarżona przebywa w areszcie śledczym i grozi jej do 15 lat więzienia.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

*Zobacz także: Kokaina znaleziona w ananasach *

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv