Trwa ładowanie...
d2iuoxs

Jest decyzja w sprawie metra na Bródnie. "To ważny dzień dla wszystkich warszawiaków"

Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera wydał zezwolenie na budowę drugiej linii metra na Targówku. Dzięki uzyskaniu kolejnych dokumentów już wkrótce możliwe będzie podpisanie umowy na wykonanie tego odcinka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro na Targówku
Metro na Targówku (um.warszawa, Fot: um.warszawa.pl)
d2iuoxs

Podpisane dokumenty dotyczą budowy stacji metra Bródno, Kondratowicza oraz Zacisze. Dla budowy tego odcinka konieczne jest uzyskanie aż siedmiu pozwoleń na budowę: trzech dla stacji, trzech dla wentylatorni oraz dla szybu demontażowego dla tarcz TBM przy stacji Trocka.

Dotychczas Metro Warszawskie dysponowało dwoma dokumentami dla stacji Kondratowicza przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i L. Kondratowicza oraz dla szybu demontażowego, których wydanie nie wiązało się z koniecznością uzyskania odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych. Decyzje o pozwoleniu na budowę dotyczą stacji Zacisze pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną oraz Bródno przy skrzyżowaniu ulicy L. Kondratowicza i Rembielińskiej, a także wentylatorni V19.

um.warszawa
Podziel się
d2iuoxs
um.warszawa
Podziel się
um.warszawa
Podziel się

Kiedy tylko zostaną wydane pozwolenia na budowę wentylatorni tj. V20 i V21 i pozytywne wyniki kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z konsorcjum firm Astaldi i Gülermak. Firmy te zwyciężyły w postępowaniu na wybór wykonawcy ostatniego odcinka linii metra M2 w prawobrzeżnej Warszawie. Będą mieli na to 36 miesięcy. Koszt tej inwestycji to 1 397 895 000 zł.

um.warszawa
Podziel się
d2iuoxs

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2iuoxs

d2iuoxs
d2iuoxs