Trwa ładowanie...

Jest pierwszy peron II linii metra!

Na najniższej kondygnacji stacji Rondo ONZ powstała pierwsza na centralnym odcinku II linii metra - platforma peronu pasażerskiego
Share
Jest pierwszy peron II linii metra!
d3jeeat

Dobre wieści z frontu budowy II linii metra. Stacja Rondo ONZ jest pierwszą na całym odcinku II linii metra, na której powstała platforma peronu pasażerskiego. Analogiczny peron powstał już wprawdzie wcześniej, na torach odstawczych stacji Rondo Daszyńskiego lecz z uwagi na swoje przeznaczenie nie będzie on dostępny dla podróżujących podziemną kolejką.

Przy stacji Rondo ONZ zakończono już rozpoczętą w zeszłym miesiącu operację zasypywania górnego stropu komory do zawracania pociągów. Na powierzchni zaczęły pojawiać się już wejścia do stacji. Ponadto na placu budowy u wlotu ulicy Świętokrzyskiej pojawiła się dziwna konstrukcja - jest to przyszła czerpnio-wyrzutnia. Posłuży do obustronnej wymiany powietrza. Wydaje się teraz, że wyrasta ona wysoko ponad poziom ulicy. Wynika to z faktu, iż wykonano tu wcześniej wykop wstępny. Właściwy poziom ulicy znajdzie się jednak wyżej. Obiekt ten wkomponuje się w miejski pejzaż za sprawą bazaltu, którym zostanie przyozdobiony.

Na obwodzie ronda ONZ zaprojektowano 11 wejść do stacji metra. Wszystkie zostały już wyprowadzone do powierzchni terenu.

d3jeeat

Zobaczcie aktualne zdjęcia z budowy tego docinka.

d3jeeat

Podziel się opinią

Share
d3jeeat
d3jeeat